Gelecek için Yenileşme

Gelecek için Yenileşme

Küresel karbon emiliminin son zamanlarda rekor seviyeye ulaşmasıyla,Danimarka hükümeti 2050 de fosil yakıtlardan bağımsız olmak için büyük bir istek geliştirdi.Bu dönüşümün başladığı hükümetin ‘ 2050 Enerji Stratejisi’, enerji verimliliğinin önemli rol oynayacağını vurguluyor. Bütün bunlardan sonra enerji tasarrufu mesela yeni rüzgar türbinleri yapmaktan daha ucuz bir seçenek olacak.

Şuan % 40 veya % 50 arasında Danimarkada enerji kullanımı boşa harcanıyor,bu yüzden enerji verimi bütün seviyede toplum tarafından tarım,iş,ulaşım,bireylerin yaşam evlerininde eklene bildiği birşeydir. 2050 de enerji talebinin kayda değer bir şekilde bugünden daha yüksek olacağı tahmin ediliyor fakat enerji verimi gelişime ulaşmasıyla,daha az miktarda enerji sağlanabilirdi.

Binalar en çok enerji kullananlardan biridir; Danimarka’nın toplam % 30 ile % 40 civarında enerji tüketimi ısınma ,havalandırma ve ışıklandırma için kullanılır.Şimdi gereksiz enerji kullanımını engellemeye yardım edecek zaten mevcut olan binaları yenilemek görevlerden biridir.Pencereler,ısınma sistemi veya bınaların izolasyonu gibi basit ve pratik şeyler kontrol edilebilir ve geliştirilebilir .

Rockwool

Rockwool

İzolasyon malzemesinde küresel pazar liderlerinden biri olan Danimarka şirketi Rockwool sürdürülebilir çoğu enerji için tasarruf yapılabileceğine inanır.İzolasyonun enerji israfını daha aza indirmek için yüksek bir şekilde etkili bir yol olduğunu kanıtladı ve bunun için iklimle dost binaların ilk adım olduğu kabul edilir.Az oranda karbon yatırımını sürdürmek için,şuan 2020 de % 20 den %30 oranında hedeflenen sera gazı düşüşünü Avrupa Birliği’nin teşvik eden iklim değişikliği savaşına yardım etmeye Rockwool kendini adadı.

Güçlü bir şekilde ikli tarafsız binaları ve sürdürülebilir yaşamları yükseltmek için çabalayan diğer Danimarka şirketleri Velux, pencerelerde,kör noktalarda ve çatılarda güneş panellerinde uzmanlarında dahil olduğu enerji verimliliğiyle birlikte ilgilendirir.Danimarka’nın en yeşil şirketlerinden biri olan Danfoss küresel üretici öğesidir ve soğutma ,hava durumu,ısınma,ve su için çözümlerdir.controls.

Daha etkili ve daha temiz teknolojiler verimli enerji kullanımı için anahtar rolundedir ve Rockwool, Velux,Danfoss gibi Danimarka şirketleri enerji tasarrufun için ve karbon emilimini azaltmak için bu gelişimin öncüleridirler.

Danimarkada enerji tasarrufu ölçümlerinin yardımıyla,Danimarka’yı dünyada enerjiyi en verimli kullanan ülkelerden biri yapan 2020 de brüt enerji üretiminini % 6 a kadar kesebileceğini tahmin ediliyor

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort