Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka Türkiye Büyükelçiliği Ankara

Danimarka Büyükelçiliği Ankara İletişim

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Adres: Mahatma Gandhi Caddesi No:74 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Telefon: (312)

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Faks: (312) 447 24 98

Danimarka Büyükelçiliği Ankara E mail: ankamb@um.dk

Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Konsolosluk Vize Bölümü Adres: Cinnah Caddesi No: 64 / 9, 06690 Çankaya / ANKARA

Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Konsolosluk Vize Bölümü Çalışma Saatleri:Pazartesi, Cuma 08.00 / 16.00

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma 09.00 / 17.00

Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Büyükelçi: Bay Ruben MADSEN / 5 Ekim 201

Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Müsteşar: Bay Nikolaj HARRİS / 1 Ekim 2009

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri:

Danimarka Büyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Avustralya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara İlçe / Semt: Gaziosmanpaşa

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi: Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Görevleri,

Çankaya Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka’nın Türkiye’de temsil edenDanimarka devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil eder. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur. Danimarka Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Gezilecek Yerler

Ankara Danimarka Büyükelçiliği
Gaziosmanpaşa, Çankaya semtinde bulunmaktadır. Ankara’nın Çankaya semti Türkiye ile diplomatik ilişkileri bulunan ülkelerin temsilciliklerine ev sahipliği yapan bir semt olurken Çankaya semtinin sokak ve caddelerinde birbirinden farklı konuşulan çok sayıda yabancı dile aşina olunacaktır. Danimarka Büyükelçiliği adresi, şehrin her noktasından ulaşım imkânı kolay olan bir noktadadır. Kızılay Meydanı yakın ve zaman geçirilebilecek bir yer. Ankara Oyuncak Müzesi, Zağfiran Hanı, Augustus Tapınağı ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ise yine Çin Ankara adresine yakın mesafede olan yerlerdir. Ayrıca Ankara ile özdeşleşmiş olan Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi yine bu bölgede yer alır.

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Bulunan Bazı Oteller: Dedeman Ankara, Divan Ankara, Ramada Ankara, Ankara Hilton SA, Rixos Grand Ankara

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Danimarka Büyükelçiliği Ankara Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları,

Ego 135 – Oran Sitesi – Ulus
Ego 112 – Kızılay – Gaziosmanpaşa
Ego 413 – Altınpark – Çankaya
Ego 113 – Opera – Birlik Mahallesi
Ego 413-3 – Altınpark – Çankaya
Ego 115 – Opera – Birlik Mahallesi
Ego 408 – Güneşevler – Hasköy – S.Lojmanları
Ego 188 – Oran Sitesi – Keçiören
Ego 388 – Opera – Yukarı Ayrancı – Küçükesat
Ego 318 – Bağcılar – Ulus
Ego 160 – Opera – Kızılay – Esat Caddesi, Seyranbağları

Not: Danimarka’nın Türkiye’de bulunan ve Türkiye ile kurdukları ilişkinin en resmi temsilcisidir Danimarka Büyükelçiliği Ankara. Danimarka Büyükelçiliği ülkesini Türkiye’ de hükümetler düzeyinde temsil ederken aynı zamanda Ankara DanimarkaBüyükelçiliği Türkiye’de bulunan vatandaşlarının tüzel kişiliklerini, hak ve menfaatlerini iyileştirmekle yükümlüdür. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devleti ile iyi niyet, dostluk ve ticari ilişkilerin gelişmesini sağlar.

Ankara Çankaya Danimarka Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Danimarka Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü ise Danimarka vizesi işlemlerinin organize edilip yürütülebileceği yerlerdir. Ancak Ankara Danimarka Büyükelçiliği Konsolosluk vize bölümü direk olarak yapılan Danimarka vizesi başvurularını kabul etmeyecektir. Ankara Danimarka Büyükelçiliği Danimarka vizesibaşvurularını sadece Danimarka vizesi için danışmanlık yapmakta olan kurumlar aracılığıyla kabul ederken, bu kurumlar aracılığıyla Danimarka vizesi başvurularında bulunabilirsiniz. Aynı şekilde Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Danimarka vize işlemleri ile ilgili hizmet vermezken ancak Danimarka vizesinin sonuçları ve değerlendirilmesi hakkında karar mekanizmasıdır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort