Önceki Eşe/Partnere Karşı Şiddet

Önceki Eşe/Partnere Karşı Şiddet

Danimarka’daki eşiniz/partneriniz son on yılda önceki eşine/partnerine karşı şiddet uygulamaktan suçlandıysa aile birleşimi nedeniyle oturma izni alamazsınız.

Şiddet diğer şeylerle birlikte; tecavüz, the Danish Criminal Act., bölüm 216’ya bakın, kasıtsız cinayet, the Danish Criminal Act, bölüm 237’ye bakın, basit ve şiddetli saldırı, the Danish Criminal Act, bölüm 244-246’ya bakın, birini evliliğe zorlamayı da içeren zorlama/baskı, the Danish Criminal Act, bölüm 60’a bakın, hapsetme, the Danish Criminal Act, bölüm 261’e bakın, ve insan kaçakçılığı, the Danish Criminal Act, bölüm 262a’ya bakın, içerir.

Önceki Eşe/Partnere Karşı Şiddet
Önceki Eşe/Partnere Karşı Şiddet

Muafiyet

Ceza süresi, özel nedenler geçerliyse, örneğin suçlu artık tedavi edildiği ruhsal bir rahatsızlık sonucu hareket ettiyse ya da artık var olmayan alkol veya uyuşturucu etkisindeyse, askıya alınabilir. Ayrıca, ceza süresi, evlilik uzun yıllar önce gerçekleştiyse, çift uzun bir süredir birlikte yaşıyorsa ve birlikte yaşamak istemelerinde herhangi bir şüphe yoksa da askıya alınabilir.

Çiftin birlikte çocuk sahibi olması ya da başka bir ülkede beraber yaşayamıyor olmaları bu gerekliliğin askıya alınması için yeterli bir sebep değildir.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort