Mülteciler

Mülteciler

Belirli durumlarda, The Immigration Service aile birleşimi için bir ya da daha fazla gereklilikten feragatı mümkün kılabilir.

Bu, eğer destekleyen eş:

  • Aliens Act Bölüm 7 (1) ya da (2) ya da Bölüm 8 bağlamında bir oturma iznine sahipse (mülteci ya da koruma durumu) ya da
  • Aliens Act Bölüm 7 (3) bağlamında uzatılmış bir oturma iznine sahipse geçerlidir.

Geçici koruma durumu hakkında daha fazla bilgi

Böyle durumlarda, The Immigration Service Danimarka’daki eşinizin/partnerinizin kendi ülkesinde hâlâ eziyet edilme riski taşıyıp taşımadığına karar verecektir ya da eğer siz ve eşiniz/partneriniz farklı ülkelerden geliyorsanız, sizin ve eşinizin/partnerinizin kendi ülkenizde beraber yaşayıp yaşayamayacağına karar verecektir.

Danimarka’daki eşiniz/partneriniz kendi ülkesinde hâlâ eziyet edilme tehlikesi taşıyor ve siz ve eşiniz/partneriniz sizin kendi ülkenizde birlikte yaşayamıyorsanız, the Immigration Service bir ya da daha fazla gerekliliği askıya alabilir.

Danimarka’daki eşiniz/partneriniz artık kendi ülkesinde eziyet edilme riski taşımıyorsa, örneğin ülkesinden kaçtığından itibaren uzun yıllar geçmişse ya da ülkedeki durum gelişmişse, tüm gereklilikler gerektiği gibi karşılanmalıdır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort