Ülkeler Hakkında Bilgi

Ülkeler Hakkında Bilgi

Immigration Service bir iltica başvurusunu işleme almadan önce, başvuranın kendi ülkesindeki şartlar hakkında bilgiye ihtiyaç duyar.

The Immigration Service’s Country of Origin Information Division, sığınmacıların kendi ülkelerindeki şartlar hakkında bilgi arka planını bulur ve toplar. Bu arka plan bilgisi, iltica dosyalarının idare temelini oluşturur, fakat Country of Origin Information Division çalışanları iltica başvurularının tümünün işleyişinin dışındadırlar ve herhangi bir iltica dosyasının idaresinde yer almazlar.

Arka plan bilgisinin toplanması

The Country of Origin Information sürekli olarak; raporların, bültenlerin ve gazetelerin geniş bir seçkisinden aldıkları bilgiyi işlerler. İnternet aracılığıyla da büyük miktarda bilgi elde edilmektedir. Ek olarak bireysel bölgesel uzmanlar; araştırmacılar ve bölgenin diğer bilgi uzmanlarını içeren ulusal ve uluslararası şebekeler aracılığıyla bilgi elde etmektedirler. Daha fazla bilgi Danish Ministry of Foreign Affairs, Birleşmiş Milletler kuruluşları ve diğer ilgili kaynaklara danışılarak alınmaktadır.

Araştırma heyeti

Artan bir şekilde, Country of Origin Information Division, bölgesel uzmanların şahsen söz konusu ülkelere gittikleri ve ulusal yetkililer, uluslararası kuruluşlar ve ulusal sivil toplum kuruluşları ile yapılan görüşmelerden bilgileri toplayan araştırma heyetinin bilgilerini temin eder.

Kısa süreli seyahatler, özel dosyalara dayanan özel sorunları çözmek için karargâhın kendisi tarafından yürütülür. Daha uzun süreli araştırmalar genellikle Danish Refugee Council gibi ulusal ortaklarla ya da diğer ülkelerin göçmen yetkilileri ya da sivil toplum kuruluşları gibi uluslararası ortaklar ile gerçekleştirilir.

Arka plan bilgisinin ifşası

Araştırma heyetinin sonuçları, halka ulaşmasını sağlayan raporlar şeklinde sunulur. Araştırma raporları.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort