İltica Merkezleri

İltica Merkezleri

Danimarka’da geçici olarak kalan sığınmacıların, başvuruları işlemdeyken bir iltica merkezinde kalmaları gerekmektedir.

Eğer bir sığınmacı, iltica başvurusu için son reddini alırsa, sığınmacının Danimarka’yı terk edene kadar ya da sınır dışı edilene kadar iltica merkezinde kalması gerekir.

Kabul merkezleri kısa bir süre önce gelmiş olan sığınmacılar içindir, konaklama merkezleri Danimarka’da başvuruları işleme alınmış sığınmacılar içindir ve ayrılma merkezleri de başvuruları için son reddi almış olan ve Danimarka’yı terk etmeleri gereken ya da sınır dışı edilecek olan sığınmacılar içindir. Özel merkezler, sığınma isteyen refakatçisiz çocuklar ve şiddetli hastalık gibi özel bakıma ihtiyacı olan sığınmacılar içindir

Bazı sığınmacıların iltica merkezleri dışında kalmaya izinleri vardır. Sığınmacılar için şartlar hakkında daha fazla bilgi alın.

The Danish Immigration Service, iltica merkezlerinin günlük faaliyetinden sorumlu olan çeşitli ortaklarla işbirliği içerisinde iltica merkezlerinde konaklama sağlamaktan sorumludur.

İşletmeciler Danish Red Cross, Jammerbugt belediyesi, Thisted belediyesi, Vesthimmerlands belediyesi, Langeland belediyesi ve Bornholm bölgesel belediyesidir. Bornholm iltica merkezi, Danish Red Cross ve Bornholm bölgesel belediyesi ortaklığında işletilir.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort