İltica Başvurusu

İltica Başvurusu

Danimarka’da bulunan herhangi bir yabancı vatandaş iltica talep etme hakkına sahiptir. Danimarka’da oturma izni ile ya da izinsiz kalıyor olmanız fark etmeksizin iltica için başvurabilirsiniz.

Yalnızca Danimarka’daysanız iltica talep edebilirsiniz. Danimarka dışındaki kişiler, Danimarka elçiliğine ya da başkonsolosluğuna başvuru yapamazlar ya da Immigration Service, Danimarka polisi ya da Danimarka Adalet Bakanlığına iltica için yazılı talep gönderemezler.

  • Üç yoldan biri ile iltica talep edebilirsiniz:
  • Danimarka’da polis merkezinde bizzat
  • Sandholm Konaklama Merkezi’nin (Sandholm Accommodation Centre) kabul merkezinde bizzat

Immigration Service’e ya da Danimarka polisine yazılı olarak. İltica talebi sizi temsilen bir avukat ya da başka bir temsilci tarafından teslim edilebilir. Yazılı talebin üslubu için özel gereklilik yoktur. Ancak, talebin sizin kimliğinizi ve nerede yaşadığınızı belirtmesi gerekir.

Yazılı olarak iltica talep edecekseniz, polis (National Aliens Centre) tarafından kaydınızın yapılacağı Sandholm Konaklama Merkezi’ne (Sandholm Accommodation Centre) gelmeniz rica edilir.

Kayıt işleminin bir parçası olarak, polis tarafından fotoğrafınız çekilir ve parmak iziniz alınır. Daha sonra bir iltica merkezinin konaklamasına kaydedilirsiniz.

İltica başvurunuz kayıt süreci tamamlandıktan sonra başlar.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort