Geçici Koruma Durumundaki Kişiler

Geçici Koruma Durumundaki Kişiler

Etkin 14 Kasım 2014, Danimarka’da Aliens Act Bölüm 7 (3) bağlamında geçici koruma durumunda olmayı mümkün kıldı. Geçici koruma durumu, kendi memleketlerinde sivillere karşı olan şiddette ve şiddetli dengesizliğe karşı korumaya ihtiyacı olan mültecilere verilir.

Geçici koruma durumundaki kişilere Danimarka’da geçici olarak oturma izni verilir. İkamet bir yılın başlangıç dönemi için verilir.

Muafiyet olmadığı takdirde, oturma izinleri geçen bir yıllık sürecin başlangıcından uzatılmazsa geçici koruma durumundaki bireyler aile birleşimi için başvurmada bir bireyi destekleyecek durumda sayılmazlar.

Geçici Koruma Durumundaki Kişiler
Geçici Koruma Durumundaki Kişiler

Standart düzenlemeler bağlamındaki aile birleşimine, destekleyenin geçici koruma durumu uzatıldıysa ya da bir kişinin oturma izninin süresinin geçmesinin iki ayı içerisinde bir uzatma başvurusu yapıldıysa, izin verilebilir.

Kişinin geçici oturma izni uzatılmadıysa, aile birleşimi için genellikle birini destekleyemezler. Belirli durumlarda, ailenin öncelikli geldiğine kesin bakılıyorsa aile birleşimi gerçekleştirilebilir.

Aynı şekilde, aile birleşimine, destekleyenin bir yıllık sürecin başlangıcı boyunca bir zorluğa neden olmuyorsa izin verilebilir. Durumun bir örneği olarak, Danimarka’da yaşayan kişi kendi ülkesinde engelli bir eş ile ilgilenmekten sorumluysa ya da kişi hâlâ kendi ülkesinde yaşayan ciddi bir şekilde hasta olan küçük bir çocuğa sahipse muafiyet durumu olabilir.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort