Evliliğin Geçerliliği

Evliliğin Geçerliliği

Danimarka’daki eşiniz ile aile birleşimi yapmanız için, evliliğiniz Danimarka yasası altında geçerli olması gerekmektedir. Bu gereklilik sürekli birlikte yaşama için geçerli değildir.

Yabancı bir evlilik eğer yapıldığı ülkenin kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirildiyse  ve evliliği kuşatan koşullar Danimarka’nın yasal temel prensiplerini ihlal etmiyorsa Danimarka’da geçerli olabilir.

Örneğin, evlilik iki tarafın fiziksel varlığı olmadan gerçekleştirildiyse (vekil tarafından evlilik) ya da taraflardan biri evliliğin yapıldığı tarihte 15 yaşındaysa bunlar Danimarka’nın yasal prensiplerini ihlal eder. Bu koşullar altında gerçekleşen evlilik Danimarka yasası altında geçerli sayılmaz ve sonuç olarak eş ile aile birleşimi gerçekleştirilemez.

Evliliğin Geçerliliği
Evliliğin Geçerliliği

The Immigration Service, evliliğinizin Danimarka yasası altında geçerli olmadığına karar verirse, sizin ve eşinizin evli olmayan çiftler için olan sürekli birlikte yaşama gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığınıza bakacaktır. Sürekli birlikte yaşama hakkında daha fazla bilgi

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort