Vizenin Yanlış Kullanımı

Vizenin Yanlış Kullanımı

Vizenin yanlış kullanımı

Eğer vizeniz bittikten sonra Danimarka’da kalmaya devam ederseniz yada vize ile kaldığınız süreyi uzun süreli yada kalıcı ikamet izni almak için kullanırsanız size 3 ila 5 yıl süreyle ceza süresi verilebilir. Bu ceza süresi boyunca Danirmaka’ya girmek için Schengen vizesi alamazsınız.

Vizenin geçerli olduğu süreyi aşma

Vize sahibine herhangi bir Schengen ülkesinde önceden belirlenmiş bir gün sayısı kadar(maksimum 90 gün) ileri bir tarihte belirlenmiş geçerlilik süresi boyunca kalma hakkı verir. Vizenin geçerlilik süresi pasaportunuzdaki vize çıkartmasında belirtlilmiştir.

Vize sahibi olarak; Schengen bölgesinde izin verilen süreden fazla kalma yada bölgeye geçerlilik süresi dışında giriş çıkış yapma hakkında sahip değilsiniz.

Vize geçerlilik sürenizi bilmeniz geç çıkış yapmanızın doğuracağı ciddi sonuçlardan kaçınmak için önemlidir.

-Eğer vizeniz bittikten sonra Danimarka’da kalmaya devam ederseniz ceza süresi alabilirsiniz. Bu ceza süresi boyunca Danirmaka’ya girmek için Schengen vizesi alamazsınız.

-Vize sürenizi 30 gün aşarsanız 3 yıl 30 günden fazla aşarsanız 5 yıllık bir ceza süresiyle karşı karşıya kalırsınız.

Ancak gecikmenizin sebebibin trafik gecikmeleri, havayolu saldırıları yada ciddi bir hastalık gibi sizin kontrolünüz altında olmayan ve öncesinden tahmin edemeyeceğiniz nedenlerden kaynaklandığını belgelerseniz ceza süresi almazsınız. Eğer vize reddiniziz bir önceki gelişinizde davranışlarınızla alakası olmadığı kanısına varılırsa yasaklanmazsınız.

Vizenin Yanlış Kullanımı
Vizenin Yanlış Kullanımı

İkamet izni için başvuru

Vize Schengen bölgesindeki kısa süreli ziyaretler içindir, uzun süreli ziyaretler yada kalıcı olarak yerleşmek için yeterli değildir.

Eğer Danimarka’daki yada diğer Schengen bölgesindeki vizeli seyahatinizi uzun süreli yada kalıcı ikamet izni almak için kullanmaya teşebbüs ederseniz ceza süresi alabilirsiniz. Bu süre soyunca Danimarka’ya girmek için vize alamazsınız.

Danimarka’dayken ikamet iznine başvurmanın cezası 5 yıllık ceza süresidir.

Ancak bazı durumlarda ceza almadan başvurabilirsiniz.

Ancak bu gibi durumlarda başvuru yapmak için geçerli bir sebebiniz olması gerekir. Başvuru süresince Danimarka’da kalabilmek başvuramanızın tek nedeni olamaz.

Sınır dışı edilme

Eğer hukuksal yada idaresel olarak Danimarka’dan sınır dışı edildiyseniz, 5 yıllık ceza süresi alırsınız.

İltica

Eğer vize sahibi Danimarka yada herhangi bir Schengen ülkesinde ilticaya başvurursa 5 yıllık ceza süresi alır. Ancak eğer başvuran kişi sürece katkıda bulunmuş ve son reddetme kararından sonra kendi isteğiyle ülkeyi terkettiyse ceza almaz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort