Kısa Süreli Kalmalar İçin Hesap Makinesi Kullanma Tanıtımı

Kısa Süreli Kalmalar İçin Hesap Makinesi Kullanma Tanıtımı

Kısa süreli kalmalar için hesap makinesi kullanma tanıtımı

Vizesiz veya vizeli seyahatlerinizde kısa süreli kalma hesap makinesini kullanabilirsiniz. Bu hesap makinesi yol göstericidir.

Vizenizin ne zaman ve ne kadar süreyle verildiğini yada Schengen bölgesinde ne kadar kalabileceğinizi görmek için  “planning” yani “planlama” seçeneğini seçin.

Eğer Schengen bölgesindeki ziyaretiniz kurallara uygun olduğunu kontrol etmek yada ziyaret hakkınızın ne zaman biteceğiniz öğrenmek istiyorsanız “control” yani “kontrol” seçeneğini seçin.

Eğer kutuların yanındaki soru işaretine tıklarsanız, ingilizce dilinde açıklamalara ulaşırsınız.

” Date end entry/control” yani “Tarih bitimi giriş/kontrol”: Güncel tarih otomatik olarak kutuda belirir ancal günü, ayı ve yılı değiştirerek ayarlanılabilir -örneğin 200714 20 Temmuz 2014 olarak değiştirilebilir. Hesaplamaya başlamak istediğiniz tarihi girin- seyahatinize başlamayı planladığınız tarih

Öncceki ziyaretlerinizi diğer tarih kutularına yazın- giriş ve çıkış tarihleri. Bunu tarih kutularının üstüne tıklayarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda klavyedeki Tab tuşu ile bu kutular arasında geçiş yapabilirsiniz. Schengen bölgesinde ne kadar kalabileceğinizi öğrenmek için “planlama” seçeneğini seçmelisiniz.

“calculate” yani “hesapla” tuşuna basarsanız, kalabileceğiniz gün sayısı hesaplanır. Dahası sağınızda yazılı olarak en son kalabileceğiniz zaman çıkar.

Bu işlemden sonra “kontrol” ve “hesapla” tuşlarına basarsanızi ziyaretiniz bitiş tarihi ve vizenizin geçerlilik süresi sonunu görebilirsiniz.

“reset” yani “sıfırla” tuşuna basarak bütün numaraları silebilirsiniz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort