Danimarka İş Seyahatleri

Danimarka İş Seyahatleri

İş Seyahatleri

Danimarka’ya iş seyahati amaçlı geziler için vize almak mümkündür.

Eğer kendi çalıştığınız kurum veya organizasyon ve Danimarka’daki ziyaret etmek istediğiniz kurum veya organizasyon görüşme halindeyse vize başvurusu yapabilirisiniz.

Danirmarka’daki kurum/organizasyon ile olan ilişki sizin Danimarka’ya gelişinizden önce kurulmuş olmalı ve seyahatinizin amacı kendi ülkenizdeki alanınızla bağlantılı olmalı. Ancak, Somali ve Suriye başvuruları için başka kurallar geçerlidir.

Eğer çalışma izni yönetmelikleriyle karşı karşıyaysanız iş vizesi alma hakkınız olmayacaktır. Eğer Danimarka’da iken maaşlı çalışan bir stajyerseniz yada Danimarka’nın yurtduşı kardeş şirketi ve yan kuruluşlarında çalışıyorsanız ve Danimarrka’da Danimarkalı bir kuruluşta çalışmak için bulunuyorsanız çalışma izni yönetmelikleriyle karşılaşabilirisiniz. Eğer bu durumdaysanız çalışma vizesi değil  çalışma iznine başvurmalısınız.

Ancak,üç aydan kısa seyahatler sırasında çalışma iznine sahip olmadan çalışma işle alakalı bazı işlerde bulunabilirisiniz.

Eğer kurum/organizasyonunuz  büyük uluslararası ve birçok katılımcının vizeye ihtiyaç duyacağı bir etkinlik düzenleyecek ise, Göçmen Servis’i size hazırlık planlaması için yardım edebilir.

Danimarka’daki bir kuruluş iş seyahatleri için öncelikli onay alabilir. Öncelikli onay vize alması gereken yabancıların kuruluşu ziyaret etmesini daha kolay ve esnek kılar.

Eğer Göçmen Servisi Danimarka’da ya da diğer Schengen ülkelerinde kalıcı ya da uzun süreli yerleşme izni alma niyetinde olduğunuzdan şüphelenirsei vize başvurunuz reddedilecektir. Geçmişte çalışma vizesini yanlış amaçlarla kullanmaya çalışan bireyler oldu. Bu durum yanlış amaçlarla çalışma vizesini yanlış amaçlarla kullanmak isteyen Çin vatandaşlarını engelleme önlemleri ile sonuçlandırıldı.

Danimarka İş Seyahatleri
Danimarka İş Seyahatleri

Bu başvuruları kim yürütür?

Danimarka otoriteleri yıllık yaklaşık 100.000 başvuruya bakar. Tahmini 10 vize başvurusundan 9’u 15 gün içerisinde Danimarka diplomatik misyonu tarafından işleme koyulur.

Yaklaşık 10.000 vize başvurusu Danimarka’daki Göçmen Bürosu’na daha kapsamlı bir araştırma ve sorgulama için gönderilir. Bunun meydana gelmesinin sebebi diplomatik misyonun sadece kesin onay alabilecek vize vaşvurularına onay verme yetkisi olduğundandır.

Birçok durumda çalışma vizesi için başvurulan vizeler Göçmen Bürosu’nun dahil olmasına gerek kalmadan Danimarka diplomatik misyonu tarafından yürütülmüştür. Bu durumlar iyi niyetli durumlar olarak bilinir.

Göçmen Bürosu tarafından yürütülen başvurular

Eğer sizin ülkeniz için Danimarka diplomatik misyonu vize işlemlerini gerçekleştiremiyorsa, başvurunuz Göçmen Bürosu’na gönderilir. Başvurunuz Göçmen Bürosu’na eğer diplomatik misyon Danimarka’da yada diğer Schengen ülkerinde kalıcı ya da uzun süreli yaşama izni alma niyetinde olduğunuzdan şüphelenirse, yada Göçmen Bürosu’nun daha hızlı inceleyebilceği düşünülen durumlar ortaya çıkarsa (Danimarka’da ziyaret etmek istediğiniz kurum/orrganizasyon ile alakalı durumlar) gönderilecektir.

Eğer ticari olarak aktifseniz ve Danimarka ile  ticaret, iş anlaşması yapmak; makineleri ve ürünleri Danimarka’dan ve diğer Schengen ülkerinden satın alınmadan önce araştırmak için gelmek istiyorsanız Göçmen Bürosu size vize verecektir.

Vize başvurunuz yürürlükteyken Göçmen Bürosu; geçmişinizi, geliş amacınızı ve bunlar dahilinde sizin Danimarka’ya yada diğer Schengen ülkelerine kalıcı yada uzun süreli yerleşme izni almaya niyetleneceğinize dair bir sonuç çıkma ihtimalini göz önünde bulundurur.

Danimarka’daki kurum/organizasyon normalde sizin vize başvurunuzda ilgili bilgelere ulaşma hakkına sahiptir ve Göçmen Bürosu da otomatik olarak hükümlerin kopyasını kuruma/organizasyona gönderir.

Belgeleme

Göçmen Bürosu vize başvurunuzu; ilk başta başvurunuzu alan diplomatik misyonun gönderdiği bilgiler ve Danimarka’daki kurum/organizasyondan Göçmen Bürosu’na aktarılan bilgileri temel alarak yürütür.

İş alanınızı bir çalışma izni yada ülkenizdeki kayıtlı otoritelerden gelen bir kanıtla belgeleyebilir durumda olmalısınız.

Geçmişinize dair diğer belgelemeler tahsilinizi,aynı alandaki önceki iş anlaşmalarınızı yada şirketinizin finansal kaynaklarını içerebilir.

Eğer bir gruba dahil bir kurum/organizasyonu ziyarert etmeyi planlıyorsanız, başvurunuz her bir katılımcının ziyaretteki rolünün açıklamasını içermek zorundadır.

Danimarka’daki kurum/organizasyon ziyaretinizi onaylamak zorundadır. Eğer Danimarka büyük elçiliğine ya da konsolosluğuna başvurunuzu yaparken bir davet formu yada davet kimliği göstermediyseniz, Göçmen Bürosu başvurunuzu değerlendirirken Danimarka’daki kurum/organizasyona soru kağıdı gönderecektir.

Kurum/organizasyona geliş amacınızla ilgili sizinle yaptıkları önceki ticari birliktelikleri, sizinle iletişime nasıl geçtikleri ve Danimarka’daki  kurum/organizasyonun ticari olarak aktif olduğunun belgelenmesini içeren sorular sorulacaktır. Eğer makine ve ürün alım ve satımı ile ilgili somut bir teklif yapıldıysa, teklifin bir kopyası başvuruda olmalıdır. Bazı durumlarda detaylı yolculuk planı istenebilir.

Danimarka’daki kurum/organizasyon için daviyetiye ile birlikte kurumun kendisi, siz ve kurum arasındaki ilişki ve sizin geliş amacınızın detayları ile ilgili bilgileri eklemek iyi bir fikir olacaktır.

Eğer Göçmen Bürosu sizle ilgili daha fazla bilgi talpe ederse, ilk olarak başvurunuzu yaptığınız diplomatik misyon ile iletişime geçecektir.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort