Ceza Süresi Almadan Başvurmak

Ceza Süresi Almadan Başvurmak

Ceza süresi almadan başvurmak

Bu sayfada vize sahibi bir kişinin ceza almadan ikamet iznine başvurabileceği durumlar yazılıdır.

Vize sahibi kişi ceza süresi almış olsa bile aşağıdaki durumlarda vize alma yasağı almayacaktır: (danimarka yabancı hareket, bölüm 4c (4) ceza süresi)

-Eğer ikamet başvurusu yapan kişi Danimarka’da yaşayan kişinin eşi yada 15 yaşından küçük çocuğu ise , aile birleşimi altında ceza almadan başvuru yapabilir, Danimarka yabancı hareketi, bölüm 9(1) (i yada ii)

-Eğer ikamet başvurusu özel bir duruma referans ile yapıldıysa, eğer başvuran kişi Danimarka’da yaşayan kişinin eşi yada 15 yaşından küçük çocuğu ise, aile birleşimi altında ceza almadan başvuru yapabilir, Danimarka yabancı hareketi, bölüm 9c(1).

Ceza Süresi Almadan Başvurmak
Ceza Süresi Almadan Başvurmak

-Öğrenci olarak ikamet iznine başvurmak cezaya tabii değildir, Danimarka yabancı hareketi, bölüm 9i(1)

– Eğer ikamet izni için yapıla başvuru “mülteci şehirler” programı altındaysa ceza alınmaz. (örneğin, eğer kişi yazınsal aktivitelerle uğrraşıyorsa ve uluslar arası organizasyonda yerel kurul tarafından üyelik teklifi aldıysa) Danimarka yabancı hareketi, bölüm 9c (4).

-Eğer ikamet ve çalışma izni başvurusu iş ile alaklı nedenlerdense ceza verilmez. Danimarka yabancı hareket, bölüm 9a (2) (i-iv yada vi).

-Eğer vize sahibi, ikamet başvurusu yaptıktan sonraki süreçte vize geçerlilik süresi biitiminden sonra ülkeyi terkederse ceza almaz.

-Eğer insani saygınlık durumu kesinlikle uygunsuz kılıyorsa ceza verilmez.

Ancak, başvuru yapan kişi yukardaki istisnalara uyuyor olsa bile, ikamet izni alamayacağı kesin ve başvuruyu sadece Danimarka ziyaret sürecini uzatmak için yapıyorsa, ceza alır. Danimarka yabancı hareketi, bölüm 4c (5). (ceza süresi)

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort