18 Yaş Altındaki Çocuklar

18 Yaş Altındaki Çocuklar

Danimarka’daki eşiniz/partneriniz evde yaşayan 18 yaş altında çocuğa sahipse, The Immigration Service aile birleşimi için olan gerekliliklerin bir ya da birkaçını askıya alabilir.

Çocuk, sizin ve eşinizin/partnerinizin çocuğu ya da eşinizin önceki evliliğinden/ilişkisinden olan çocuğu olabilir.

The Immigration Service sizin ve eşinizin/partnerinizin aile birleşimi için başvurusunu aldığı zaman, çocuğun Danimarka’ya bireysel bir bağlılığı olup olmadığına karar verecektir.

18 Yaş Altındaki Çocuklar
18 Yaş Altındaki Çocuklar

Bu karar çocuğun Danimarka’ya ve diğer ülkelere ailesel, dilsel ve kültürel bağlılığı, çocuğun Danimarka’da ne kadar süredir yaşadığı, çocuğun Danca konuşup konuşamadığı, çocuğun bir Danimarka kurumuna/okuluna gidip gitmediği gibi etkenleri içerir.

Normal işleyişe göre, çocuk Danimarka’da altı-yedi yıl yaşadıktan ve Danimarka kurumuna/okuluna gittikten sonra Danimarka’ya bireysel bir bağlılık oluşturur.

Danimarka’daki eşiniz/partneriniz önceki evliliğinden/ilişkisinden 18 yaş altında bir çocuğa sahipse, the Immigration Service aile birleşimi için olan gerekliliklerin bir ya da birkaçını askıya alabilir.

Danimarka’daki eşiniz/partneriniz başvuruda çocuğun ortak velayetine sahip olup olmadığını ve çocuğu görüş hakkından hangi kapsamda faydalandığını belirtmelidir.

Başvuru formunda, Danimarka’daki eşiniz/ partneriniz the Immigration Service’e önceki eşiyle/partneriyle dosyanın işleyişi boyunca izin verdiğini onaylamalıdır.

The Immigration Service daha sonra, bir ya da birkaç gerekliliği askıya alacak olan, eşinizin/partnerinizin çocuğunun hayatında yeterince bulunup bulunmadığına karar verecektir.

The Immigration Service çocuğun Danimarka’ya bireysel bir bağlılık oluşturmadığına karar verirse ve eşiniz/partneriniz çocuğunun hayatında yeterinde yer almıyorsa, gereklilikler askıya alınmaz. Bu tüm gerekliliklerin gerektiğince karşılanması anlamına gelir.

Başvuru formunda, Danimarka’daki eşiniz/partneriniz Danimarka’daki önceki evliliğinden/ilişkisinden çocuğu olmadığı hakkında the Immigration Service’i bilgilendirebilir. Bu genellikle the Immigration Service’in herhangi bir gerekliliği askıya almamasıyla sonuçlanır ve sonuç olarak tüm gerekliliklerin karşılanması gerekir.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort