Category: Kopenhag

Kopenhag Limanında Yüzmek

Kopenhag Limanında Yüzmek

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın en popüler noktalardan biri Islands Brygge bölgesindeki halka açık yüzme tesisleri. Kopenhaglılar yaz boyunca açık havadaki havuzların keyfini çıkarıyorlar. Ama 15 yıl önce sağlık riski oluşturacak kadar kirlenmiş bu sularda yüzmek imkansızdı. Kopenhag Belediyesi’nin uzun süren uğraşlarının sonucu olarak artık Kopenhag’ın merkezindeki sularda yüzülebiliyor.

Kopenhag – Yeşil Çatılar

Kopenhag – Yeşil Çatılar

Yeni moda yeşil mi? Çevresel bilincin arttığı bu günlerde, doğaya saygılı davranmak ve çevre dostu olmak kesinlikle önem kazanıyor. Kopenhag’ta sizi gezdirip, şehrin bitkilendirilmiş yeşil çatılarını gösterebilecek, konuda bilgili biriyle tanışın. Yeşil hayatla ilgili daha fazla bilgi almak için danimarkakultur.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kopenhag Limanı – Kış Yüzücülerinin Cenneti

Kopenhag Limanı – Kış Yüzücülerinin Cenneti

Kopenhag yerlileri şehrin liman banyosuyla sırılsıklam oluyorlar – kışın bile! Kopenhag’da kışın hava sıcaklıkları çoğunlukla sıfırın altında; fakat bu, şehrin liman banyolarının coşkulu kullanıcılarını rahatsız etmiyor. Yerel yüzme kulübünün uğraşları sayesinde liman yüzücülüğünün mevsimi artık tüm yıl boyu. “Limanımızın suyunun çok temiz oluşu, böylelikle Kopenhag sakinlerinin ve misafirlerimizin yaz-kış şehrin kalbinde yüzebiliyor olmalarından gurur duyuyorum. […]

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort