Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı.

Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı.

Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı. Adadaki rüzgâr santralleri 80 milyonluk […]

Apple’dan Danimarka’daki Veri Merkezine 900 milyon dolarlık yatırım!

Apple’dan Danimarka’daki Veri Merkezine 900 milyon dolarlık yatırım!

Apple’ın Nordik Ülkeler direktörü Erik Stannow, Viborg şehrinde planlanan veri merkezini açıklarken, 2016 (fotoğraf) Apple, […]

Danimarkalı Şair 2016 Avrupa Edebiyat Ödülünü Kazandı

Danimarkalı Şair 2016 Avrupa Edebiyat Ödülünü Kazandı

Bjørn Rasmussen yabani,tabu kıran ilk romanı The Skin Is The Elastic Covering That Encases the […]

Kopenhag’da 48 Saat

Kopenhag’da 48 Saat

Geçenlerde bir İskandinav şehri turu yaptım (çok uzun süredir ilk solo gezim) ve keşfetmek için […]

Yeni IMD Sıralamasına göre Danimarka, AB’de En Rekabetçi 2. Ekonomi

Yeni IMD Sıralamasına göre Danimarka, AB’de En Rekabetçi 2. Ekonomi

Danimarka ,IMD’ nin yeni yayınlanan 2016 Dünya Rekabetçilik Endeksine göre AB’de ikinci en rekabetçi ve […]

Müzik

Farklılıklarla dolu Danimarka müziğini değişik açılardan keşfedebilirsiniz. Danimarka’nın müzik festivallerinden, çeşitli performanslardan ve etkinliklerden videolar izleyip resimlere bakabilirsiniz.

Kabaca 25.000 gönüllü etrafında çevrelenen; modern, çığır açıcı ,kar amacı gütmeyen ve yardımsever insanlar tarafından organize edilmiş bir festivaldir. Elde edilen bütün kâr, Roskilde Festivali Yardım Toplumu tarafından ulusal ve uluslararası olmak üzere yardım ve… Detaylar

1979’dan beri her yaz Kopenhag Caz Festival’i seçkin sanatsal kalitesi ve hem Danimarkalı hem uluslarlar arası caz alanındaki yeniliklere odaklanmasıyla Avrupadaki en önemli uluslararası müzik festivali olup Kopenhag’da gerçekleşmektedir.

On gün süren bu festival Danimarka’nın… Detaylar

Tüm dünyada milyonlar her bahar, en iyi Avrupa müzik sahnesinin yıllık müzikal olimpiyatlarında sergilenişini izlemek için ulusal kanallarına hücum ediyorlar. 2013’te, Danimarkalı Emmelie de Forest yarışmayı Kopenhag’a getirebilmek için İsveç’teki Malmö’de Danimarka’yı temsil etti.

‘’Gelin… Detaylar

Uluslararası müzik festivallerine gitmek için Kopenhag’ın merkezine gitmenize gerek yok. Aarhus’taki Kuzey Yakası Festival’i (The Northside Festival) her geçen yıl daha da büyüyor ve artık Danimarka’nın Roskilde Festival’i için oldukça ciddi bir rakip.

Beş yıl… Detaylar

Altmışlar boyunca Kopenhag, şehirde yaşayan Stan Getz, Dexter Gordon ve Kenny Drew gibi isimlerle Avrupa’nın caz başkentiydi. Bugün Kopenhag Caz Festivali 250,000 ziyaretçisi ile Avrupa’daki en büyük caz festivallerinden biri.

Danimarka cazla yirmilerde tanıştı fakat… Detaylar

Son günlerde küresel müzik alanına kadınlar hakim durumda. Pop tarihinde ilk defa toplu olarak erkek akranlarından daha fazla satıyorlar.

Amerika’da 2011 yılında en çok satan 10 albümden 6’sı bayan sanatçılara ait.

Bu sıralar Danimarka single… Detaylar

Skanderborg Festivali her yıl Danimarka’da ağustosun ikinci haftası düzenlenmektedir. Skanderborg civarında kayın ağaçlı bir ormanda düzenlenen festival, “Danimarka’nın En Güzel Festivali” (Danmarks Smukkeste Festival) sloganını hak ediyor. Festival, Smukfest adıyla da karşınıza çıkabilir.

Festival rock,… Detaylar