Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı.

Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı.

Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı. Adadaki rüzgâr santralleri 80 milyonluk […]

Apple’dan Danimarka’daki Veri Merkezine 900 milyon dolarlık yatırım!

Apple’dan Danimarka’daki Veri Merkezine 900 milyon dolarlık yatırım!

Apple’ın Nordik Ülkeler direktörü Erik Stannow, Viborg şehrinde planlanan veri merkezini açıklarken, 2016 (fotoğraf) Apple, […]

Danimarkalı Şair 2016 Avrupa Edebiyat Ödülünü Kazandı

Danimarkalı Şair 2016 Avrupa Edebiyat Ödülünü Kazandı

Bjørn Rasmussen yabani,tabu kıran ilk romanı The Skin Is The Elastic Covering That Encases the […]

Kopenhag’da 48 Saat

Kopenhag’da 48 Saat

Geçenlerde bir İskandinav şehri turu yaptım (çok uzun süredir ilk solo gezim) ve keşfetmek için […]

Yeni IMD Sıralamasına göre Danimarka, AB’de En Rekabetçi 2. Ekonomi

Yeni IMD Sıralamasına göre Danimarka, AB’de En Rekabetçi 2. Ekonomi

Danimarka ,IMD’ nin yeni yayınlanan 2016 Dünya Rekabetçilik Endeksine göre AB’de ikinci en rekabetçi ve […]

Moda

Danimarka moda endüstrisi şimdiye kadarki en parlak dönemini yaşıyor. Başarılı tasarımcılar, uluslararası moda fuarları ve her yıl düzenlenen iki moda haftası Kopenhag ve Danimarka’yı Avrupa’nın moda haritasına koydu. Kimilerine göre Kopenhag Avrupa’nın beşinci moda merkezi.

Danimarka modası son derece havalı, giyilebilirdir ve hızla uluslararası alanda tanınmaya başlamıştır. Kopenhag’da alışveriş dürtülerinizi tatmin edecek her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca şehrin küçük butiklerinde yer alan Danimarkalı tasarımcıları keşfetmeye de vakit ayırmalısınız.

Daha fazla alışveriş… Detaylar

Kopenhaglılar 10 kat üst üste giydikleri kıyafetleri, atkıları ve botlarıyla dünyada çok az rastlanan şık bir stile sahip.

Moda kültürlerine Güney Yarım Küre’de yaşayan birinin gözünden bakarsanız, burada herkesin pahalı olmamasına rağmen özenle oluşturulmuş kıyafetlerini… Detaylar

Küçük firmalar geçerliliğini kaybetmeyecek çok sayıda fikir sürüyorlar piyasaya. Bir araştırmacı “Bu fikirler aynı tarzı benimsemiş büyük şirketler üzerinde canlandırıcı etki yaratıyor.” diyor.

Çocuk giyim üreticisi Katvig “takas partileri” düzenleyerek ailelerin çocuklarının kıyafetlerini takas etmesine… Detaylar

Kopenhaglılar 10 kat üst üste giydikleri kıyafetleri, atkıları ve botlarıyla dünyada çok az rastlanan şık bir stile sahiptir.

Moda kültürünü Güney Yarım Küre’de yaşayan birinin gözünden bakarsanız, burada herkesin pahalı olmamasına rağmen özenle oluşturulmuş kıyafetlerini… Detaylar

Erkek giyim markası Soulland ile çalışan Silas Adler, 2012 Danimarka Moda Ödülleri’nde En İyi Danimarkalı Tasarımcı ödülünü kazandı. 27 yaşındaki genç modacı aynı zamanda Avrupa Birliği Konseyi Danimarka Başkanlığı’nın kravat ve fularlarını da tasarladı.

Silas… Detaylar