Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı.

Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı.

Üç batı ülkesi Kuzey Denizinin ortasında bir ada yapacağını açıkladı. Adadaki rüzgâr santralleri 80 milyonluk […]

Apple’dan Danimarka’daki Veri Merkezine 900 milyon dolarlık yatırım!

Apple’dan Danimarka’daki Veri Merkezine 900 milyon dolarlık yatırım!

Apple’ın Nordik Ülkeler direktörü Erik Stannow, Viborg şehrinde planlanan veri merkezini açıklarken, 2016 (fotoğraf) Apple, […]

Danimarkalı Şair 2016 Avrupa Edebiyat Ödülünü Kazandı

Danimarkalı Şair 2016 Avrupa Edebiyat Ödülünü Kazandı

Bjørn Rasmussen yabani,tabu kıran ilk romanı The Skin Is The Elastic Covering That Encases the […]

Kopenhag’da 48 Saat

Kopenhag’da 48 Saat

Geçenlerde bir İskandinav şehri turu yaptım (çok uzun süredir ilk solo gezim) ve keşfetmek için […]

Yeni IMD Sıralamasına göre Danimarka, AB’de En Rekabetçi 2. Ekonomi

Yeni IMD Sıralamasına göre Danimarka, AB’de En Rekabetçi 2. Ekonomi

Danimarka ,IMD’ nin yeni yayınlanan 2016 Dünya Rekabetçilik Endeksine göre AB’de ikinci en rekabetçi ve […]

Eğitim Seçenekleri

Kopenhag Ticaret Okulu ticaret ekonomisi ve modern diller alanlarında 3 yıllık lisans, 2 yıllık yüksek lisans ve 3 yıllık doktora programları sunuyor.

Kopenhag Ticaret Okulu ticaret ekonomisi ve modern diller gibi alanları psikoloji, iletişim, bilgi… Detaylar

Aalborg Üniversitesi doğa bilimleri, sosyal bilimler, beşeri bilimler, yaşam bilimleri ve mühendislik alanlarında çeşitli disiplinler arası okuma programları sunmaktadır. Öğretme şekilleri ise dünya genelinde “Aalborg Modeli” olarak bilinen problem çözme ve gerçek hayat odaklı metodlara… Detaylar

Aarhus Üniversitesi basit araştırmalar, uygulamalı araştırmalar, stratejik araştırmalar ve araştırma bazlı danışmanlık gibi akademik alanlarda disiplinler arası programlar sunuyor.

Öğretme yöntemleri araştırma odaklıdır ve üniversite öğrencileri eleştirel analiz ve tartışma yöntemleriyle cesaretlendirir.

Aarhus Üniversitesi internet… Detaylar

Kopenhag Üniversitesi’nin Danimarka’nın başkentinde dört kampüsü bulunuyor. Üniversite; sağlık bilimleri, beşeri bilimler, hukuk, fen bilimleri, eczacılık, sosyal bilimler ve teoloji alanlarında 200’den fazla program sunan ve 8 fakülteden oluşan Danimarka’nın en büyük eğitim kurumu.

Öğrenci… Detaylar

Roskilde Üniversitesi’nin vizyonu öğrenmenin deneysel, yenilikçi formlarına ve bilgi oluşturma sürecine katkı sağlamaktır.

Üniversite araştırma odaklı çalışır ve geleceğin yöneticilerine, öğretmenlerine ve uzmanlarına bilgi bazlı eğitim sunar. Roskilde Üniversitesi’nin temel prensipleri:

Danimarka Gazetecilik Okulu; haber fotoğrafçılığı, multimedya, dünya politikaları, iletişim tasarımı gibi alanlarda üst düzey lisans programları seçenekleri barındırıyor. Okul, aynı zamanda Aarhus Üniversitesi ve diğer üniversitelerin ortaklığıyla Erasmus Mundus Master adlı bir yüksek lisans programı… Detaylar

Kopenhag Bilgi Teknolojileri Üniversitesi; bilim, beşeri bilimler, tasarım ve ticaret alanlarında disiplinler arası çalışmalar imkanı bulunduran profesyonel yüksek lisans ve diploma programları barındırmanın yanı sıra 3 lisans programı, 4 yüksek lisans programı ve geniş bir… Detaylar

Danimarka’da bütün eğitim formları yeterlilik çerçevesinde 1’den 8’e kadar değerlendirlir. Örneğin, ilkokullar 1. seviyeyken yüksek öğrenimler 5., 6., 7. ve 8. seviyelerde değerlendirilir.

Danimarka Yüksek Öğrenim Yeterlilik Çerçevesi uzun süreli, kapsamlı ve sistematik bir eğitimin… Detaylar