Danimarka Canlı Bilimine Yatırım Yapın

Danimarka Canlı Bilimine Yatırım Yapın

Danimarka’da canlı bilimi endüstrisi Avrupa’daki en güçlü topluluklardan biri haline geldi. Danimarka, kamu ve özel ortaklar arasında mükemmel etkileşim ve eşsiz bir test ortamı ile klinik araştırmayı bir iş alanına dönüştürüyor.

Birçok sene boyunca Danimarka, kurulan uluslararası sağlık laboratuvarı ile uluslararası iş ve araştırmaların ilgi odağı oldu. Bunun sebepleri arasında farklı tipteki çeşitli sağlık endüstrileri, uzun yıllardır süregelen etkili kamu-özel ortaklıkları, sağlık ve refah alanında araştırma ve iş yapmaya olanak sağlayan çevre koşullarını oluşturmaya yönelik istekli politik yaklaşımlar sayılabilir.

Danimarka Yaşam Bilimine Yatırım Yapın
Danimarka Yaşam Bilimine Yatırım Yapın

Danimarka Biyoteknolojisi ve İlaç sektörü

150 yıl kadar önce Danimarka tarımı, ulusal bir araştırma endüstrisinin tohumlarını ekti ve o zamandan beri biyoteknolojik araştırma yöntemleri hızla gelişiyor. Günümüzde Danimarka, Avrupa’da her birey için hesaplanmış en büyük ticari ilaç geliştirme iletişim hattına sahip (Ernst & Young 2014). Danimarka’da eczacılıkla ilgili araştırmaların uzun geçmişi ve sağlam zemini birçok biyoteknoloji şirketinin açılmasını kolaylaştırdı.

Danimarka tıbbi teknoloji sektörü

Danimarka Tıbbi Teknoloji endüstrisi sarf malzemeleri, işitme cihazları, diyabet makineleri ve tanı cihazları üreten küresel lider şirketleriyle yurtdışında oldukça tanınmıştır. Bu şirketler Danimarka iş dünyası ve endüstrisinde öne çıkıyorlar ve kişi başına yapılan ihracat sayısına bakılarak dünyanın en büyüklerinden olan bu sektör, güçlü konumlandırılmış bir Danimarka Tıbbi Teknoloji endüstrisine öncülük ediyor. Tıbbi cihaz endüstrisi inovasyon ve ürün ar-ge’si ile kesintisiz bir şekilde sürdürülüyor, Danimarkalı girişimciler de ülke geneline yayılmış bir dizi sağlam inovasyon merkezinden yararlanabiliyorlar.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort