Danimarka’ya Yatırım Yapmak İçin 10 İyi Sebep

Danimarka’ya Yatırım Yapmak İçin 10 İyi Sebep

Danimarka’da iş kurmanın onlarca sebebi vardır. Biz sadece bu sebeblerden sadece en iyi 10 nedeniniz sıraladık. Danimarka’yı öğrenip, tanıdıktan sonra yatırım yapmak daha doğrudur. Danimarka bugün refah seviyesi Dünya’da en yüksek 5 ülke’den biridir. Dünya’nın en mutlu insanlarının neden Danimarka’da olduğunu, Danimarka’yı tanıdıkça anlayacaksınız. Danimarka’ya yatırım yapma konusunda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1- Güvenli seçenek olması

Rüşvetin kelimenin tam anlamıyla bilinmiyor olmasına ek olarak Danimarka uluslararası şeffaflık indeksinde senelerdir en yüksek puanları alıyor. Yolsuzluk oranının çok düşük olması Danimarka’yı iş aktiviteleri için çekici bir lokasyon haline getiriyor.

 

2- Karlı pazar erişimi

Tüm Avrupa Birliği ülkelerine kolay erişim ve dünyanın en varlıklı 100 milyon müşterisine siparişin ertesi günü teslimat imkanı.

 

 

 

3- En esnek iş piyasası

Danimarka’nın “güvenli esneklik” modeli işçi alma ve işten çıkarmalarda büyük bir esneklik sunuyor. Danimarka iş gücü olarak Avrupa’nın en üretkenleri arasında ve mesailer hakkında hiçbir kısıtlayıcı düzenleme bulunmuyor dolayısıyla şirketler yılın 365 günü 24 saat boyunca aralıksız çalışabiliyorlar.

 

4- Nitelikli ve motive yetenek merkezi

Genç nüfusun yüzde 96’sı orta öğretimi, yüzde 47’si de yükseköğretimi tamamlıyor. İngilizce yeterliliği dünyada ilk üçün içinde. 5 kişiden 4’ü İngilizce konuşabiliyor ve Danimarkalıların yarısı Almanca konuşabiliyor.

 

5- Mükemmel bir ulaşım merkezi

Kopenhag Havalimanı –Avrupa’daki en yeterli havalimanı- İskandinav ve Baltık bölgesinde 132 varış noktasına hizmet veren ve her sene Avrupa standartlarına göre en kısa transit mal zamanı ile yaklaşık olarak 380,000 ton hava sevkiyatı yapan 57 adet havayolunun ana bağlantı noktasıdır.

 

6- Kolay iş kurmak

Dünya Bankası’na göre Danimarka dünyada en kolay iş yapılabilecek yerlerden biri. Bir gün içerisinde iş kurabilir, oturma ve çalışma izinlerini 5 hafta içerisinde alabilirsiniz. Yabancı şirketler Danimarka’da iş kurarken kolay ve hızlı tescil imkanından yararlanacaklardır.

 

7- Temiz teknoloji ve yaşam bilimlerinde dünya lideri

Danimarka’da kullanılan elektriğin yüzde 30’u Danimarka rüzgar gücüyle üretiliyor. Danimarkalı şirketler küresel rüzgar marketinin 3’te 1’ini kontrol ediyor ve ikinci nesil biyoyakıtları ticari alanda ilk kez kullanan da yine bu şirketler.

 

8- Düşük maliyet

– İşçiler için hemen hemen hiçbir sosyal katkı bedeli yok

İskandinavya’da en düşük ofis kira ve kurumlar vergisi, Avrupa Birliği ortalamasına göre de en düşüklerden (%24,5 2016’da %22’ye kadar düşürülecek)

Rekabetçi maaş seviyesi, özellikle yönetim kadrolarında

 

9- Dünyadaki en iyi test piyasası

Danimarka sadece dünyanın en iyi test piyasası olarak övgü almakla kalmıyor aynı zamanda cep telefonları, geniş bantlı iletişim sistemleri ve bilgisayarlar için dünya çapında bir bilişim altyapısına ve dünyanın en iyilerinden olan bilişim ve iletişim teknolojileri nüfuzuna sahip.

 

10- Yüksek yaşam kalitesi

Uluslararası mutluluk araştırmalarında Danimarkalılar devamlı olarak dünyadaki en mutlu insanlar olarak çıkıyorlar ve ayrıca Kopenhag 2013 ve 2014 olmak üzere iki defa peş peşe dünyada yaşanabilir en iyi şehir oylamasına aday gösterildi. Oturma ve çalışma izni ile birlikte ücretsiz tıbbi hizmetler ve eğitimi de içeren tüm Danimarka sosyal refah hizmetlerine erişim sağlayacaksınız.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort