Sürdürülebilirlik Tasarım

Sürdürülebilirlik Tasarım

Tasarım İle Süreklilik

Tasarım ürünlerin çevresel etkilerinde önemli bir rol oynamaktadır. Aşağıda “tasarım ile süreklilik” konusunda hazırlanmış beş farklı sayfaya göz atabilirsiniz.

Tasarım İle Süreklilik: Işıklandırma

Danimarka’daki yaşam tarzı İskandinavya ülkelerinin hepsinde olduğu gibi ışıklandırmadan büyük ölçüde faydalanır. Uzun yaz gecelerinde, kara kışta yapay ışıklandırmalar olmadan yaşam oldukça zorlaşırdı.

23_content

PDF dokümanlarına göz atın [pdf]

Tasarım İle Süreklilik: El Sanatları

El sanatıyla ortaya konan ürünler hala günlük yaşamın bir parçası durumunda. Sanatla endüstriyi harmanlayan zanaakârlar tasarıma yeni bir boyut kazandırıyor.

PDF dokümanlarına göz atın [pdf]

Tasarım İle Süreklilik: Endüstriyel Tasarım

Endüstriyel tasarım ilk zamanlarda üretim miktarını destekleme amacıyla ortaya çıkmıştı. Amaç üretim fiyatlarını aşağı çekme ve zamandan tasarruf etmekti ama zamanla şekil,doku ve renklerin de eklenmesiyle endüstriyel tasarım yeni bir kimlik kazandı.

PDF dokümanlarına göz atın [pdf]

Tasarım İle Süreklilik: Mobilya

Mobilya tasarımı günlük yaşamımızın önemli bir parçası. Farkında olsak da olmasak da mobilyalar çalışırken, uyurken, yemek yerken, dinlenirken ve insanlarla iletişim kurarken bile bize alan sağlıyor.

PDF dokümanlarına göz atın [pdf]

Tasarım İle Süreklilik: Halka Açık Alanlar

Halka açık alanlar bize sunduğu imkanlarla günlük hayatımıza yeni formlar kazandırıyor. Fiziksel ve zihinsel bağlantılar sunarak çevremizi şekillendiriyor ve bu alanları ortayan çıkaran toplum hakkında ipuçları içeriyor.

PDF dokümanlarına göz atın [pdf]

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort