Danimarka Modası

Danimarka Modası

Kopenhaglılar 10 kat üst üste giydikleri kıyafetleri, atkıları ve botlarıyla dünyada çok az rastlanan şık bir stile sahip.

Moda kültürlerine Güney Yarım Küre’de yaşayan birinin gözünden bakarsanız, burada herkesin pahalı olmamasına rağmen özenle oluşturulmuş kıyafetlerini görmeniz mümkün.

Sabah karlı bir gün beklentisiyle bisiklet sürecek olmalarına rağmen akşam üstü bir yerde arkadaşlarla bira içmek için yeterince havalı gözükmek oldukça zor bir iş.

Fakat şüphesiz ki Kopenhaglılar İskandinavya’daki herhangi bir yerde yaşayan insanlardan daha şık giyiniyorlar. Kopenhag tarih boyunca mimaride, tasarımda ve modada son trendleri yakalamış, canlı, modern bir şehir. Kopenhag toplumunda tasarım anlayışı estetik ile işlevselliğin bir araya gelmesiyle şekilleniyor.

Copenhagen streetstyleGiyim Danimarka tasarımında önemli bir yere sahip. Son zamanlarda birçok şirket oldukça rekabete dayalı ve uluslar arası bir alan olan tekstil sektörüne yönelmiş durumda. Bunların arasında InWear, Carli Gry, Huset Sand, Red & Green’in de dahil olduğu sayısız marka var. İlk olarak ürünlerini kendi mağazalarında satmaya başlamış olsalar da, hesaplı ve şık ürünler satmaya duydukları ilgi onları dünyaca tanınan markalar haline getirdi.

Avrupa’nın dördüncü en büyük moda şehri olan Kopenhag, Şubat ve Ağustos ayları boyunca kendi moda haftasına ev sahipliği yapıyor. Kopenhag Moda Haftası’nın kendi alanının en başarılısı olduğunu söyleyebiliriz. Amacı ise Danimarka’nın profesyonel moda endüstrisini dünyaya tanıtmak. Kopenhag Moda Haftası, Danimarka Moda Endüstrisi’nin kurduğu Danimarka Moda Enstitüsü tarafından düzenleniyor.

Podyumlar Danimarka’nın yeni ve bilindik yeteneklerinin gelecek sezon koleksiyonlarıyla bezeniyor. Tasarımcılar kadınlığı ve işlevselliği ortaya çıkaran estetik ve eşsiz tasarımlara imza atıyor. Bütün Kopenhaglılar stil konusuna oldukça meraklı. Şehrin bu kültürü birçok başarılı tasarımcıyı ortaya çıkardı. Baum und Pferdgarten, Munthe Plus Simonsen ve WoodWood gibi başlıca markaları sayabiliriz. Tasarımcılar hem soğuk havaya uyum sağlayabilecek hem de Kopenhag’ın bisiklet kültürüyle uyuşabilecek kıyafetleri şıklıktan ödün vermeyerek tasarlıyorlar.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort