Danimarka Modası – Top 10

Danimarka Modası – Top 10

Danimarka modası son derece havalı, giyilebilirdir ve hızla uluslararası alanda tanınmaya başlamıştır. Kopenhag’da alışveriş dürtülerinizi tatmin edecek her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca şehrin küçük butiklerinde yer alan Danimarkalı tasarımcıları keşfetmeye de vakit ayırmalısınız.

Daha fazla alışveriş ilhamı için ”favori alışveriş caddelerimiz” ya da ”10 Daimarka takıları” kılavuzlarımıza göz atın.

Baum und Pferdgarten

Danimarkalı tasarımcılar Rikke Baumgarten ve Helle Hestehave, 1999’da Baum und Pferdgarten’i kurdular ve bugün kıyafetleri dünya çapında büyük şehirlerdeki mağazalarda satılıyor. Mağaza, Kral Bahçesi’ne yakın Kopenhag şehir merkezinde yer alıyor.

Baum und Pferdgarten
Baum und Pferdgarten

Bu iki tasarımcının karakteristiği, koleksiyonların ikili bir dokunuş veren zıtlıkların büyüleyiciliğidir. Bu, feminen ve maskülenliğin,küçüklüğün ve büyüklüğün, parlaklığın ve matlığın birleşimi olabilir.

Elbiselerden gömleklere, kotlardan çantalara ve aksesuarlara kadar her şeyi satın alabilirsiniz.

Yıllar boyunca Vaum und Pferdgarten onlarca ödül almış ve yaratıcı tasarımın bir sembolü olarak farklı şehirlerde sergilenmiştir.

Adres:
Vognmagergade 2
1120 København K

Telefon: +45 3535 2115

———————-

Bruuns Pazarı

Danimarka modaevi Bruuns Pazarı, hem kadınlar hem de erkekler için kıyafet ve ayrıca ayakkabı, kemer ve güneş gözlüğü gibi aksesuarlar tasarlar.

Bruuns Pazarı hem ILLUM VE Magasindu Nord mağaza departmanında hem de Kronprisensgade’de kadınlar ve erkekler için bölmelere sahiptir. Bunların yanısıra Silkegade’de de bir satış alanı bulmanız mümkün.

Bruuns Pazarı
Bruuns Pazarı

Klasik stilin ve farklı tarz kıyafetlerin eşsiz birleşimi, Avrupa’nın birçok yerinde Bruuns Pazarı’nın başarıya ulaşmasını sağlamıştır. Burada bireysel tarzla ifade edilmiş kıyafetler bulabilirsiniz. Kıyafetler abartısız fakat farklıdır.

Ocak 1999’da Paris’te resmi gösterim takvimine giren ilk Danimarka moda evi oldu.

Adres: Kronprinsensgade 8-9, 1114 København K
Web: www.bruunsbazaar.com
Telefon: +45 3332 1999

———————-

Ivan Grundahl

İlk mağazasını 1982’de Kopenhag’da açtı ve halen de Stroget’in arka sokağındaki Niels Hemmingsens Gade’dedir.

Ivan Grundahl, kadınlar için kıyafet tasarlar ve stili klasik, avangart ve uluslararasıdır.

Danimarkalı tasarımcı,  bu tasarımlarıyla dünyaca ünlüdür.

Ivan Grundahl
Ivan Grundahl

Adres: Niels Hemmingsens Gade 4, 1153 København K
Web: www.ivangrundahl.dk
Email: info@ivangrundahl.com
Telefon: +45 3315 3001
Fax: +45 3312 4442

———————-

Mads Nørgaard Kopenhag

Danimarkalı tasarımcı Mads Nørgaard’ın kıyafet çizgisinin ardındaki felsefe ”modernist bir parıltıyla kadınları daha seksi, erkekleri daha sert yap”tır. Burada hem basic tişörtler, kot pantolonlar hem de feminen dokunuşlarla havalı elbiseler bulabilirsiniz.

Mads Nørgaard Copenhagen
Mads Nørgaard Copenhagen

Fiyatlar makul, kıyafetlerse giyilebilirdir. 1986’da kadınlar hem de erkekler için olan mağazası Mads Nørgaard Kopenhag’ı Stroget ana yaya caddesinde açtı.

Mağazalar ayrıca Arche, Ann Demeulemeester, Paul Smith ve Stine Goya gibi markaları da satıyor. Mads Nørgaard etiketi Avrupa’da ve Japonya’da da satılıyor.

Adres: Amagertorv 15, 1116 København K
Web: www.madsnorgaard.dk
Email: tfa@madsnorgaard.dk
Telefon: +45 3332 0128

———————-

Wood Wood

Şehir merkezindeki Gronnegade’de yer alır ve sokak kıyafetleriyle avangart arasında bir yerlerdedir ve Kopenhag hipster güruhu tarafından sevilmektedir.

Wood Wood 2002’de Danimarka’nın Royal Tasarım Okulu’nun 3 eski öğrencisi tarafından kurulmuştur. Wood Wood mağazası Kopenhag’da hayata sınırlı sayıda basılan tişörtler, lastik ayakkabılar, kayaklar, oyuncaklar ve sanat kitapları satarak başladı.

Wood Wood
Wood Wood

Wood Wood markası çabucak tutuldu ve şimdi Danimarka tasarımında büyük bir güç halinde.

Wood Wood her sezon tamamen eşsiz bir şey yaratmak amacıyla yeniden dizayn edilmiş klasik stilde temalı grafikleri kombinler.

Adres: Grønnegade 1, 1107 København K
Web: www.woodwood.dk
Email: info@woodwood.dk
Telefon: +45 3535 6264
———————-

By Malene Birger

Çağdaş klasiklere artistik bir açı getiren uluslararası bir tasarım markasıdır. Güçlü grafikler, zıtlıklar ve ilginç silüetler, keskin ve modern olarak tasarlanan stilin bir parçasıdır.

Her koleksiyonu, moda temellerinden tam bir seçme sunar. Kadınlara her şeyden olan bir gardırop vererek, gece gündüz her daim giyebilecekleri kıyafetler tasarlamaları gerekir. By Malene Birger stili yansıtan geniş bir aksesuar koleksiyonuyla yılda 4 kez prêt-a-porter koleksiyonunu tanıtır.

By Malene Birger
By Malene Birger

By Malene Birger’ın Antonigade, Kopenhag Havaalanıyla ILLUM ve Magasin du Nord mağaza departmanlarında dükkanları vardır.

(Not: Antonigade’deki mağaza her ayın ilk ve son pazarları açıktır.)

Adres: Antonigade 10, 1106 København K
Web: www.bymalenebirger.com
Telefon : +45 3543 2233

———————-

Day Birger et Mikkelsen

Day Birger et Mikkelsen, kadınlar için kıyafetler, mücevherler ve takılar tasarlar. Modaevinin Kopenhag şehir merkezinde Pilesteade’de büyük bir konsept mağazası vardır.

1997’de kurulan Day Birger et Mikkelsen İskandinavya’nın en başarılı moda markalarından biri haline gelmilştir.Day Birger et Mikkelsen kadınlara özel kendi kıyafetlerini satmakla birlikte daha genç kadınlar için ”2nd Day” mağazasından kıyafetler ve ”Day ET” mağazasından da aksesuarlar satar.

Day Birger et Mikkelsen
Day Birger et Mikkelsen

10 yılı aşkın bir süre Asya’da yaşadıktan sonra Asya terziliğinden ve kültüründen esinlenerek  Keld Mikkelsen tarafından kurulmuştur. Günlük çağdaş cazibeye dayalıdır ve detaylarda oya ve boncuk işi sergilenir.

Kıyafetler ayrıca ILLUM ve Magasin du Nord mağazalarında satılır.

Adres: Pilestræde 16, 1112 København K
Web: www.day.dk
Email: info@day.dk
Telefon: +45 3345 8880

———————-

Designers Remix Collection

Kopenhag Pilestreade’de mağazası ve ILLUM ile Magasin du Nord mağazalarında ürünleri vardır.

Karma Tasarımcılar, kıyafeti giyen kadın kadar tahmin edilemez olmak üzere tasarlanan uluslararası kıyafet çizgisidir. Seksi, keskin kenarlı ve biraz eğri bir tarzdadır. Evren feminen ve keskin terzilikle farklılaştırılmıştır.

Designers Remix Collection
Designers Remix Collection

2007 yılında Karma Tasarımcılar’ın kreatif yapımcısı Charlotte Eskilden, Danimarka’da alınabilecek en prestijli ödül olan Guldknappen’i almış ve 2008’de en iyi tasarımcı ödülüne aday gösterilmiştir.

Adres: Pilestræde 8D, 1112 København K
Web: www.designersremix.com
Telefon: +45 3314 3300

———————-

Henrik Vibskov

Danimarka modasının asi çocuğu Henrik Vibskov Kopenhag Krystalgade’de bir mağaza işletirç Hem dekor hem de koleksiyon Vibskov’u yansıtan fantazi ve orijinallikle tasarlanır. Renkli örgüler ve elbiselerle orijinal grafik baskılarını düşünün. Kıyafetle son modadır ve Kopenhaglı hipsterların yanısıra gittikçe artan sayıdaki yurtdışı fanları tarafından da sevilir.

Henrik Vibskov
Henrik Vibskov

Krystalgade’deki mağazada Stine Goya ve Bibi Ghost gibi Danimarkalı tasarımcıların markalarının yanısıra Opening Ceremoony and Surface 2 Air gibi uluslararası markaları da bulabilirsiniz.

Henrik Vibskov ayrıca organik bir koleksiyon da tasarlamıştır.

Adres: Krystalgade 6, 1172 København K
Web: www.henrikvibskovboutique.com
Telefon: +45 3314 6100

———————-

Stine Goya

Stine Goya’nın baskı, altın ve pastellerle kaplı en iyi mağazası Kral Bahçesi’nin yakınlarındaki şehirde yer alır.

Stine Goya’da tüm paranızı baskılı kıyafetlere, soluk renklere, klasik altın Goya parçalarına , pastel ve şeftali tonlarındaki harika ürünlere harcayabilirsiniz. Gardırobunuzu hem günlük hem de parti kıyafetleriyle yenileyin.

Stine Goya
Stine Goya

Mağazadaki iç dizayn eşsizdir ve Stine Goya’yı dışa vurur. Materyaller ağırlıkla sarı metal, mermer, renkli cam, kadife ve şeftali, altın ve portakaldan oluşan renk paletindedir. Bu yolda, Danimarkalı tasarımcının ruhundaki özel evreni yaratmak için koleksiyon ve iç dizayn el ele vermiştir.

Adres: Gothersgade 58, 1123 København K
Email: info@stinegoya.com
Telefon: +45 3217 1000

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort