Danimarka Moda Sanatı

Danimarka Moda Sanatı

Kopenhaglılar 10 kat üst üste giydikleri kıyafetleri, atkıları ve botlarıyla dünyada çok az rastlanan şık bir stile sahiptir.

Moda kültürünü Güney Yarım Küre’de yaşayan birinin gözünden bakarsanız, burada herkesin pahalı olmamasına rağmen özenle oluşturulmuş kıyafetlerini görmeniz mümkün.

Sabah karlı bir gün beklentisiyle bisiklet sürecek olmalarına rağmen akşam üstü bir yerde arkadaşlarla bira içmek için yeterince havalı gözükmek için uğraşmak oldukça zor bir iş.

Copenhagen streetstyleFakat şüphesiz ki Kopenhaglılar İskandinavya’daki herhangi bir yerde yaşayan insanlardan daha şık giyiniyor. Kopenhag tarih boyunca mimaride, tasarımda ve modada son trendleri yakalamış, canlı, modern bir şehir. Kopenhag toplumunda tasarım anlayışı estetik ile işlevselliğin bir araya gelmesiyle şekillenir.

Giyim tarzı Danimarka tasarımında önemli bir yere sahip. Son zamanlarda birçok şirket rekabete dayalı ve uluslar arası bir alan olan tekstil sektörüne yönelmiş durumda. Bunların arasında InWear, Carli Gry, Huset Sand, Red & Green gibi isimlerin de dahil olduğu sayısız marka var. İlk olarak ürünlerini kendi mağazalarında satmaya başlamış olsalar da, hesaplı ve şık ürünler satmaya duydukları ilgi onları dünyaca tanınan markalar haline getirdi.

Avrupa’nın en büyük dördüncü moda şehri olan Kopenhag, Şubat ve Ağustos ayları boyunca kendi moda haftasına ev sahipliği yapıyor. Kopenhag Moda Haftası’nın kendi alanında en başarılısı olduğunu söyleyebiliriz. Amacı ise Danimarka’nın profesyonel moda endüstrisini dünyaya tanıtmak. Kopenhag Moda Haftası, Danimarka Moda Endüstrisi’nin kurduğu Danimarka Moda Enstitüsü tarafından düzenleniyor.

Podyumlar Danimarka’nın yeni ve bilindik yeteneklerinin gelecek sezon koleksiyonlarıyla bezeniyor. Hepsi kadınlığı ve işlevselliği ortaya çıkaran estetik ve eşsiz tasarımlara imza atıyor. Bütün Kopenhaglılar stil konusuna oldukça meraklı. Şehrin bu kültürü birçok başarılı tasarımcıyı ortaya çıkardı. Bunların arasında Baum und Pferdgarten, Munthe Plus Simonsen ve WoodWood gibi başlıca markaları sayabiliriz. Tasarımcılar hem soğuk havaya uyum sağlayabilecek hem de Kopenhag’ın bisiklet kültürüyle uyuşabilecek kıyafetleri şıklıktan ödün vermeyerek tasarlıyorlar.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort