Öğrenci Blog ve Toplulukları

Öğrenci Blog ve Toplulukları

Danimarka’da eğitim ve yaşamla ilgili uluslararası öğrenciler ve araştırma görevlileri tarafından hazırlanan bloglar. Blog sahipleri kendi isimlerini kullanıyorlar ve katılım için ücret almıyorlar.

Eğer Danimarka’da uluslararası öğrenci olarak eğitim alıyorsanız ve Danimarka hakkında blogs.denmark.dk sitesinde blog yazmak isterseniz, editors@denmark.dk ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayfadaki bloglar sadece bireylerin kişisel görüşlerini içerir.

DANİMARKA’DAKİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN BLOGLARI

previewAlex Berger – Arizona Eyalet Üniversitesi mezunu ve Kopenhag Üniversitesi’nde İletişim ve Bilişim bölümünde yüksek lisans yapıyor.

Seyahat etmeyi küçüklüğümden beri severdim ama kendi başıma rahatça seyahat edebilmeye alışmam uzun süre sonra oldu. Seyahatin şimdiye kadar hayatımda çok büyük bir yeri oldu ve gezmek karakterimi belirledi. Seyahat edebilmek büyük bir şans ve ben hikayelerimi, resimlerimi, videolarımı ve tavsiyelerimi insanlarla paylaşarak onları da seyahat konusunda heyecanlandırmak istiyorum. Ben tek başına seyahat eden biriyim ve en sevdiğim seyahat şekli belli bir bütçeyle, sırt çantasıyla yapılan geziler ta da macera gezileri.

preview (1)

Aleksandra Goinska – Polonyalı, Aalborg şehrindeki UCN’de Uluslararası Misafirperverlik Yönetimi alanında lisans eğitimi alıyor.

Adım Aleksandra ve Polonyalıyım. Uluslararası Misafirperverlik Yönetimi lisans eğitimi alıyorum. Yaşadığım küçük yerde liseden mezun olunca yurt dışındaki üniversiteleri araştırdım ama ücretler çok yüksek olduğu için vazgeçtim. Danimarka’da eğitimin ücretsiz olduğunu duyunca hemen başvurdum. Şehir veya okul hakkında hiçbir şey bilmiyordum ama oraya ait olduğumu hissettim. Okul, UCN programları, konaklama, çalışma ve şehir hakkında size daha fazla bilgi vermek için bu bloğu yaratmaya karar verdim. Böylece burada nelerle karşılaşacağınızı bileceksiniz.

 

brunsonw@gmail.comWinnon Brunson Jr. – Amerika’nın Missouri eyaletinden Fulbright öğrencisi, Kopenhag Üniversitesi’nde Halk Sağlığı bölümünde yüksek lisans dersleri alıyor.

Başlarken bu bloğu “Hoşça kal Danimarka” yazımla bitirmeyi düşündüm ama Amerika’ya geri dönüşüm için kendime biraz daha zaman tanımaya karar verdim. Kesinlikle kültür şoku yaşadım ama kendi ülkem ve kültürüm hakkında da düşünmeye başladım. Ailem ve arkadaşlarım her şeyi Danimarka’yla kıyasladığım için bana sinir oluyorlardır muhtemelen. Sanırım hepsi orada bir yıl yaşamanın bir parçası ve kendimi evimde gibi hissettiğim küçük bir ülkeyi keşfetmenin büyüsü.

 

 

ankit

Ankit Khandelwal – Kimyasal ve biyokimyasal mühendislikte yüksek lisans yapan ve Danimarka’da Gençlik İyi Niyet Heyeti üyesi olan Hint bir öğrenci.

70,000 müzik hayranı genci küçücük bir alanda hayal edebiliyor musunuz? İnsanların 7 gün 16 saat boyunca kamp yapıp, yaz sıcağında tüm gün ve tüm gece dans ettiğini hayal edebiliyor musunuz? Eğer Danimarka’daysanız cevapları zaten biliyorsunuz. Ama bilmiyorsanız aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

barbara

Barbara Brišová – Slovakyalı, Trnava Üniversitesi Siyasal Bilimler mezunu. Aarhus İşletme Akademisi’nde Pazarlama Yönetimi okuyor.

Her zaman yurt dışında okumak istedim ama Slovakya’da 6 yıllık ortaokuldan mezun olduğumda böyle büyük bir seçime hazır değildim. Öncelikle bir Slovak üniversitesinde deneyim kazanmaya karar verdim. Trnava Üniversitesi’nden siyasal bilimler lisansımı Haziran 2012’de aldım ve şimdi de Danimarka’da Pazarlama Yönetimi’nde eğitim hayatıma devam ediyorum. Yazmayı, kitap okumayı, egzersiz ve yoga yapmayı (ayrıca Piloxing eğitmeniyim), sağlıklı yemekler pişirmeyi çok seviyorum ve tüm bunları yeni evimde, Aarhus’ta yapacağım için heyecanlıyım. Bana kişisel bloğum postcardfromdenmark.posterous.com’da veya Facebook sayfam postcardfromdenmark’da katılabilirsiniz. Konuşup birbirimizi tanıyabiliriz.

 

li

Li Yuan Wu – Danimarka’daki hayatı hakkında blog yazan Çinli bir öğrenci.

Danimarkalılar İngilizceyi genelde çok iyi konuşuyor, bu yüzden bazı insanlar Danimarka’ya gelirken Danca öğrenmeye gerek olmadığını söylüyorlar. Evet, Danimarka’ya 1 veya 2 yıl gibi kısa bir süre için geliyorsanız ve uzun dönem planlarınız yoksa Danca öğrenmek zorunda değilsiniz. Daha uzun kalacaksanız, o zaman durum değişir ama tabii ki geldiğiniz ülkeye de bağlı.

 

 

 

 

ULUSLARARASI ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİN BLOGLARI

mfMaya Friis Kjærgaard – Danimarka Teknik Üniversitesi mezunu, Harvard’da araştırma görevlisi olarak çalışmış, şimdi de Danimarka Kök Hücre Merkezinde araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Kısa süre önce Danimarka Teknik Üniversitesi’nden biyoteknoloji odaklı Mühendislik bölümünde yüksek lisans yaptım. Tezimi pluripotent kök hücrelerinin, canlı dışında omurilik kas atrofisi hastalığının modelini oluşturmada kullanımı üzerine yazdım. Asıl ilgi alanım insan kök hücrelerinin hastalıklar için tedavi ve terapi geliştirmesinde kullanılması.

Embriyonik kök hücrelerinin uyumluluğu ve her insan hücresine dönüşebilme potansiyelleri beni uzun süredir etkileyen bir konu.

En son yazılar:

Kök hücre – yeni bir diyabet tedavisine doğru
Embriyonik kök hücre (EKH): bilim ve etik arasında bir dengeleme eylemi

TBThore Bjørnvig – Kopenhag Üniversitesi mezunu, Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması (SETI), uzay uçuşu ve uzay keşfinin dini ve kültürel yönlerini araştırıyor.

Kopenhag Üniversitesi’nden mezun oldum ve tezimi SETI’nin dini yönü üzerine yazdım. 2005’ten 2010’a kadar Kopenhag Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Kültürlerarası ve Bölgesel Çalışmalar bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştım.

Asıl araştırma alanım SETI, uzay uçuşu ve uzay keşfinin dini ve kültürel yönleri ama İskandinavya Bronz Çağı’nda tarihöncesi din üzerine de araştırma yapıyorum. Şu anda LEGO Grup’un LEGOLAND Uzay temasının astrokültürel bağlamını araştırıyorum.

 

En son yazılar:

Uzayın kutsal kasesi
Ölümsüzlük ve uzay

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort