Güvenli ve Dengeli Bir Toplum

Güvenli ve Dengeli Bir Toplum

Güvenli ve Dengeli Bir Toplum

Danimarka’da yaşadığınız zaman, hem işinize hem de kendinize zaman ayırabileceğiniz dengeli bir yaşamın tadını çıkarırsınız. Topluma karşı oldukça büyük bir saygı duymalarına rağmen kişisel özgürlüklerin ve kişisel ihtiyaçların önemine yönelik büyük bir algı vardır.

Bireysel Özgürlük

Bireysel özgürlük, eşitlik, saygı, hoşgörü ve güven Danimarka’nın temel değerleridir. Bu iş yeri organizasyonlarımız ve gençliğe verdiğimiz eğitimde kendini göstermektedir.

danimarka egitim

Eşitlik Fırsatı

Danimarka dünyada eşitliğe en çok önem veren ülkelerden biridir. Danimarka tüm vatandaşlarına güvenli iş koşulları, ücretsiz eğitim ve sağlık hizmetleri sunar. Bir değişim öğrencisi olsanız da bütün kamu hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Eşit Haklar

Danimarka kanunları din özgürlüğünü garantiler ve cinsiyete, ırka, dini görüşe ve cinsel yönelimlere dayalı ayrımcılıkları yasaklar. Danimarka halkının büyük bir çoğunluğu devlet tarafından desteklenen Evangelical Lüteriyen Kilise’sine üyedir. Buna rağmen kiliseleri sadece kültürel yapılar olarak görenler de vardır ve dini tartışmalar toplumda yaygın değildir.

Güvenli ve Ailelere Dost Toplum

Danimarka çocukların ve ebeveynlerinin birçok kültürel aktivitenin tadını çıkarabileceği, doğaya, sahillere ve spor etkinliklerine ulaşım sağlayabilecekleri ailelere dost bir şehirdir. Aynı zamanda doğa dostu bir bisiklet şehridir ve suç oranlarının az olması nedeniyle çocuklar özgürce sokağa çıkabilmekte, kendi başlarına okula kadar yürüyebilmektedirler.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort