Letonya’dan Rita, İşletme Yönetimi

Letonya’dan Rita, İşletme Yönetimi

Sınıf arkadaşlarımın farklı kültürleri olan farklı ülkelerden olmasını seviyorum, onlarla beraber çalışmak hem harika bir fırsat hem de çok güzel bir deneyim.

Doğum tarihi: 11.02.1987
Öğrenim alanı ve eğitim enstitüsü: Aarhus İşletme Okulu’nda İşletme Yönetimi
Uyruk: Letonyalı

RitaLatvia

Eğitim için neden Danimarka’yı seçtin?

Aslında eğitimime Letonya’da devam etmeyi düşünüyordum ama Danimarka İşletme Akademisi’nin sunumunu izleyince kararım değişti. Pazarlamaya ilgim olduğu için ve İngilizceyi de sevdiğim için tamamen farklı ve yeni bir şey deneyebileceğimi düşündüm.

Danimarka’da okumak hakkında en sevdiğin şey ne?

Öncelikle sınıf arkadaşlarımın farklı kültürleri olan farklı ülkelerden olmasını seviyorum, onlarla beraber çalışmak hem harika bir fırsat hem de çok güzel bir deneyim. Hepimizin yöntemleri farklı ama her zaman tek bir çözüme ulaşmak zorundayız.

İkinci olarak da teorileri pratiğe dökebilmeyi çok seviyorum. Hepsini öğrenmenin en güzel yolu bu. Çünkü teori pratikte kullanılınca ilginç ve heyecan verici hale geliyor, tüm o planların ve teorilerin gerçek iş hayatında ne kadar faydalı olduğunu görüyoruz.

Ayrıca derslerin İngilizce olmasını da seviyorum. Böylece sadece eğitim almamış aynı zamanda dilimizi de geliştirmiş oluyoruz. Bu da gelecekte iyi bir iş bulabilmemiz için çok önemli bir şey.

Danimarka’da okumak hakkında sevmediğin şey ne?

Olumsuz şeyler bulmak biraz zor. Bazen biraz daha disiplinli olsak daha iyi olabilir diye düşünüyorum sadece.

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında en sevdiğin şey ne?

Danimarka zengin ve barış dolu bir ülke. Danimarkalı insanlar şiddet yanlısı değiller. Tabii kişiye göre değişiyor. Danimarkalı, Letonyalı veya başka bir milletten olmanız önemli değil, her yerde hem iyi hem de maalesef kötü insanlar olabiliyor.

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında sevmediğin şey ne?

Bazı Danimarkalıların şaka olarak da olsa söylediği bir laf var, onu sevmiyorum. Olumsuz bir şekilde “Tüm doğu Avrupalılar aynı,” diyorlar.

Danimarka’daki en güzel deneyiminden bahseder misin?

En güzel deneyimim buraya ilk geldiğimdeydi. Sınıf arkadaşlarım arasındaki kültürel çeşitlilikten haberim yoktu. Bu kadar büyük farklılıklar olacağını düşünmemiştim ama insanlarla konuştukça bazen hiçbir şey demesem daha iyi olur diye düşündüğüm oldu.

Danimarka’da öğrenci hayatıyla ilgili tavsiyelerin var mı?

Burada ayakta durabilmek ve başarılı olmak istiyorsanız fikirlerinizden ve görüşlerinizden korkmayın. Denemezseniz iyi mi kötü mü olduklarını asla öğrenemezsiniz.

Referansına eklenmesini istediğin kişisel bir internet sayfan veya bloğun var mı?

http://www.facebook.com/profile.php?id=520061641

Gelecek öğrencilerle paylaşmak istediğin başka bir link var mı?

www.asb.dk

www.dbam.dk

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort