Akreditasyon ve Kalite Güvencesi

Danimarka’da yüksek öğrenim devlet tarafından düzenlenir. Devam etmekte olan bir değerlendirme süreci, bütün programların uluslararası yüksek kalitede ve uygunlukta olduğunu garanti eder.

Danimarka eğitim kurumları özerkliğe sahiptir fakat öğretmen vasıfları, derece yapıları ve sınav süreçleri bakımından milli kaideleri takip etmeleri gerekmektedir.

Akreditasyon ve Kalite Güvencesi
Akreditasyon ve Kalite Güvencesi

Bu,Danimarka’daki bütün öğrencilerin yüksek uluslararası kalitede ve uygunlukta bir eğitim görmelerini garanti eder.Dahası; birçok kurum,programları için uluslararası akreditasyon elde etmiştir.

Danimarka’daki tüm yüksek eğitim kurumları, uluslararası kredi transferini mümkün kılan Avrupa Kredi ve Birikim Sistemi’ni kullanmaktadır. Serifika ya da bütün tamamlanmış dersler için diğer bazı resmi belgeler elde edebilirsiniz. Eğer derecenizi ya da diploma programınızı tamamlarsanız, İngilizce diploma ilaveleri de elde edebilirsiniz.

Faydalı Linkler

AKTS ve diploma ilaveleri üzerine daha fazla bilgi için www.studyindenmark.dk/faq sitesini

ziyaret edebilirsiniz.

Kalite Deneyim Garantiniz

Danimarka’daki tüm yüksek eğitim kurumları, uluslararası öğrencilerin eğitimi, kabulü ve iyileştirilmesi için etik anahatlar (Yönetim Kodu) oluşturmada anlaşmışlardır. Bu,Danimarka’da uluslararası bir öğrenci olarak düzgün bir bilgi, rehberlik ve eğitim alacağınızın garantisidir. Yönetim Kodu, hem değişim programı öğrencileri hem de tam zamanlı öğrencilere uygulanır.

Tüm Danimarka üniversiteleri için Yönetim Kodu’nu indirin: Code of Conduct for all Danish Universities

Tüm Danimarka üniversite yüksekokulları ve Mesleki Yüksek Eğitim Akademileri için Yönetim Kodu’nu indirin: Code of Conduct for all Danish University Colleges and Academies of Professional Higher Education

Faydalı Linkler

Tüm Danimarka üniversitelerinin Yönetim Kodları: http://dkuni.dk/Internationalt/~/link.aspx?_id=CB11E9BA29634B588534E66C170FA4F3&_z=z

Tüm Danimarka üniversite yüksekokulları ve mesleki yüksek eğitim akademilerinin Yönetim Kodları: http://www.uc-dk.dk/da/infoeng.html

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort