Çin’den Hao, Kimya Mühendisliği

Çin’den Hao, Kimya Mühendisliği

Dersin temel gerekliliklerden çok daha fazlasını öğrenebiliyorsunuz çünkü Danimarka’da birçok derste projeler de hazırlanıyor.

Doğum tarihi: 27.06.1985
Öğrenim alanı ve eğitim enstitüsü: Kimya Mühendisliği, Danimarka Teknik Üniversitesi
Uyruk: Çinli

Hao

Eğitim için neden Danimarka’yı seçtin?

Diğer Avrupa ülkeleri ve kuzey Amerika’ya kıyasla Danimarka yabancı öğrencilere en iyi davranan ülke. Burada insanlar sizi zorlamıyor ve çoğu zaman anlayışlılar. Her gün kovulmaktan korkmak veya aşırı çalışmak yerine gerçekten ilgimizi çeken araştırmamıza odaklanabiliyoruz. Çeşitli kaynaklar ve gördüğümüz destekle strese girmeden verimli olabiliyoruz. Huzur ve emeğin karşılığını alabilmek beni Danimarka’ya çeken şeyler.

Danimarka’da okumak hakkında en sevdiğin şey ne?

Derslerde bir konuyu ne kadar inceleyebileceğinizin bir sınırı yok. Dersin temel gerekliliklerden çok daha fazlasını öğrenebiliyorsunuz çünkü Danimarka’da birçok derste projeler de hazırlanıyor. Konulardan birini seçiyorsunuz ve tüm çabalarınızdan sonra konuda uzman olduğunuzu söyleyebiliyorsunuz.

Danimarka’da okumak hakkında sevmediğin şey ne?

Sevmediğim bir şey bulmak yıllarımı alır!

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında en sevdiğin şey ne?

Toplum son derece medeni olduğu için güvenlik çok yüksek. Danimarkalıların İngilizce seviyesi de harika.

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında sevmediğin şey ne?

Bunu bulmam da yıllar alır.

Danimarka’daki en güzel deneyiminden bahseder misin?

2007’de Mühendislik Jeolojisi sınıfından arkadaşlarımla Skarrehage’ye geziye gittik. O gezide Danimarkalı öğrencilerle uluslararası öğrenciler arasında hiç sınır yoktu. Beraber yürüyüş yaptık, çalıştık, eğlendik. Danimarkalı öğrencilerle en yakın olduğum ilk deneyimimdi. Ondan sonra Danimarkalı arkadaşlarımla daha çok bir araya gelmeye başladım. O gezi benim Danimarka kültürü ve tarzına olan ilgimin başlangıcıydı.

Danimarka’da öğrenci hayatıyla ilgili tavsiyelerin var mı?

Öncelikle açık olun ve bira içme pratiği yapın, böylece Danimarka’da Danimarkalı arkadaşlarınızla her günün tadını çıkarabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda yanınıza olacak gerçek arkadaşlar onlar.

Referansına eklenmesini istediğin kişisel bir internet sayfan veya bloğun var mı?

http://toxiccool.spaces.live.com/

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort