Amerika’dan Laurel, İşletme Yönetimi

Amerika’dan Laurel, İşletme Yönetimi

İnsanların birbirlerine ve ülkelerine saygı duyduğu bir ülkede olmayı seviyorum. Hile yapmıyorlar ve çevreye özen gösteriyorlar.

Konu: İşletme Yönetimi’nde lisans, bir sömestr + bir yaz dönemi
Yaş: 20
Ülke: ABD
Burs: Yok, ama değişim programı öğrencisi.

Laurel

Eğitim için neden Danimarka’yı seçtin?

Boston Üniversitesi’nde okuyordum ve yeni insanlarla tanışmak için yurt dışına çıkmak istedim. Amerika’daki çoğu öğrenci yurt dışında İngilizce konuşulan ülkelere gider ama ben farklı bir şey denemek istedim. Danimarka hakkında hiçbir şey bilmiyordum ama okulumun Kopenhag İşletme Okulu’yla (CBS) anlaşması vardı. Başvurdum ve kabul edildim.

Akademik açıdan Danimarka’da okumak hakkında en sevdiğin şey ne?

Amerika’da sistem çok katı ve öğrenciler birçok farklı şekilde değerlendiriliyorlar. Burası da çok kolay değil ama Danimarka eğitim sistemi zorlamak yerine sorumluluğu öğrencilere veriyor. Bu yaklaşımı çok olumlu buluyorum. İnsanlar daha bağımsız olabiliyor ve ilginizi çeken konularda kompozisyon yazabiliyorsunuz.

Sosyal açıdan Danimarka’da okumak hakkında en sevdiğin şey ne?

Gerçekten uluslararası bir ortam. Dünyanın her yerinden insanlar var ve uluslararası öğrencilerle çok iyi vakit geçiriyorum. Ayrıca CBS Uluslararası Ofisi’nde işe girdim, uluslararası öğrenciler için geziler ve sosyal etkinlikler düzenliyorum. İşimi çok seviyorum çünkü hem Danimarkalılar hem de başka ülkelerden birçok farklı insanla tanışabiliyorum.

Danimarka’da okumak hakkında sevmediğin şey ne?

Biraz hayal kırıklığına uğradığım tek nokta çok fazla Danimarkalıyla tanışamamam. İşim sayesinde tanıştıklarım oluyor ama onun dışında genelde diğer uluslararası öğrencilerle zaman geçiriyorum.

Danimarka hakkında en sevdiğin şey ne?

İnsanların birbirlerine ve ülkelerine saygı duyduğu bir ülkede olmayı seviyorum. Hile yapmıyorlar ve çevreye özen gösteriyorlar. Bisikletleri ve bisikletle kolay ulaşımı da seviyorum. Danimarka seyahat için harika bir yer çünkü Avrupa’nın merkezinde ve uçak biletleri de çok uygun. Burada geçirdiğim 6 ay içinde Londra, Berlin, Stockholm, Oslo ve Türkiye’ye gittim. Sınıfımdaki diğer uluslararası öğrencilerle birlikte seyahat ettik.

Danimarka’da seni en çok şaşırtan şey neydi?

Danimarka’da insanlar genelde birbirleriyle aynı görüşte. Bunu giyimlerinde, alışverişlerinde, yemeklerinde, evlerinin dekorunda, ulaşımlarında ve birbirleriyle çeşitli durumlarda iletişimlerinde görebiliyorsunuz. Boston böyle değil, insanlar arasında daha çok farklılık var.

Danimarka hakkında sevmediğin şey ne?

Burada yaşam biraz pahalı, onun dışında sevmediğim bir şey yok.

Danimarkalıları nasıl buluyorsun?

Birbirlerine benziyorlar ve  son derece bağımsızlar. İdeallerini ve o ideallere nasıl ulaşacaklarını biliyorlar. Her zaman çalışıyorlar, bu da bazı insanların gözünü korkutabiliyor. Danimarkalıları tanımak için biraz uğraşmak gerekiyor ama tanıyınca çok iyi insanlar olduklarını görebiliyorsunuz.

Nerede yaşıyorsun?

Nørrebro durağına yakın bir evde 50 uluslararası öğrenciyle birlikte yaşıyorum. Herkesin kendi mutfağı ve banyosu olan çok güzel bir yer. Beraber yemek yiyip parti verdiğimiz bir de çatı terası var.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort