Amerika’dan Cathy, Fen Bilimleri

Amerika’dan Cathy, Fen Bilimleri

Tanıdığım genç insanlar çok iyi İngilizce konuşuyorlar ve İngilizce konuşmak zorunda kalınca rahatsız olmuyorlar.

Doğum tarihi: 20 Mayıs
Öğrenim alanı ve eğitim enstitüsü: Erasmus Mundus Sürdürülebilir Ormancılık ve Doğa Yönetimi (MSc), Kopenhag Üniversitesi, Fen Bilimleri
Uyruk: ABD

Cathy

Eğitim için neden Danimarka’yı seçtin?

Avrupa Komisyonu’ndan Sürdürülebilir Ormancılık ve Doğa Yönetimi okumak için burs aldım. Danimarka, Birleşik Krallık ve Almanya arasında seçim şansım olduğu için Danimarka’yı seçtim çünkü ilgi alanlarıma en uygun olan program buradaydı ve daha önceden Kopenhag’a geldiğim için şehri sevdiğimi biliyordum.

Danimarka’da okumak hakkında en sevdiğin şey ne?

Kopenhag Üniversitesi Fen Bilimleri bölümünde aldığım eğitimin kalitesinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

Danimarka’da okumak hakkında sevmediğin şey ne?

Danimarka eğitim sistemini anlamak ilk başta biraz zor olabiliyor. Benim okuduğum bölümde birçok sözlü sınavımız oldu ve bu eğitim hayatımda alışkın olduğum bir şey değildi. Ayrıca profesörler Danca’dan İngilizce’ye direkt çeviri yaptıkları zaman onları anlamak biraz zor olabiliyor.

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında en sevdiğin şey ne?

Danimarkalılar: Tanıdığım genç insanlar çok iyi İngilizce konuşuyorlar ve İngilizce konuşmak zorunda kalınca rahatsız olmuyorlar. Henüz Danca öğrenmediğim için sinirlenmiyorlar veya beni yargılamıyorlar.

Danimarka: Hafta sonu branç kültürünü seviyorum. Gün ortasında açık havada oturup yemek yiyebileceğiniz çok güzel kafeler var.

Danimarka ve Danimarkalılar hakkında sevmediğin şey ne?

Danimarkalılar: İlk geldiğimde burada biraz yalnız hissettim. Eğer yardım isterseniz Danimarkalılar çok kibar ve yardımseverler ama birbirinizi daha iyi tanıyana kadar kendileri pek yardım önermiyorlar.

Danimarka: Kimlik numarası alırken ve belediyede işlerinizi hallederken dil konusu biraz zorluk çıkarabiliyor. Danca bilmediğim için belediyeden gelen belgeleri genelde okuyamıyorum.

Danimarka’daki en güzel deneyiminden bahseder misin?

Danimarka’daki en güzel deneyimim ikinci dönem sınavlarımı tamamladıktan sonraydı. O zaman birkaç Danimarkalı okul arkadaşı edinmiştim. Sınavlarım bitince onlarla beraber kampüse yakın bir bara gittik ve dönemin bitişini kutladık. Danimarkalı olmayan bir tek ben vardım ama kendimi grubun bir parçası gibi hissettim. Bira içtik, pizza yedik ve televizyonda saatlerce hentbol izledik. Harika bir geceydi.

Danimarka’da öğrenci hayatıyla ilgili tavsiyelerin var mı?

Yeni öğrencilere tavsiyem hemen bir yargıda bulunmadan önce Danimarka’ya ve halkına ısınmak için kendilerine bir şans vermeleri. Yerleşmeniz biraz zaman alabilir. Ve Danimarkalı bir arkadaşınızı davet ederseniz kabul edene kadar birkaç kez sormanız gerekebilir ama vazgeçmeyin! Danimarkalılar biraz utangaç olabilir, o yüzden sabırlı olun. Diğer uluslararası öğrencilerle veya kendi ülkenizden öğrencilerle arkadaşlık etmek daha kolay gelebilir ama Danimarkalıları tanımaya çalışmak çabalarınıza değer. Benim Danimarkalı arkadaşlarımın çoğu harika insanlar ve Kopenhag’daki hayatım onların sayesinde daha rahat ve eğlenceli hale geldi.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort