Danca Dili Öğrenme

Danca Dili Öğrenme

Danca Dili Öğrenme

Devlet Destekli Kurslar
18 yaşından büyükseniz, Danimarka’da oturma izniniz vardır ve sivil sicil numarası verilir, üç yıl Danca eğitim alma hakkınız vardır. Danca eğitimi, Danca öğrenim harcı ve Danca sosyal çalışma içerir. Belediyeniz Danca eğitiminizi karşılar. Üç tip Danca eğitim programı vardır.

Danca Eğitim Programı 1
Ana dillerinde okuma ve yazmayı öğrenmemiş insanlar ya da Latin alfabesiyle okuyup yazamayan insanlar içindir. Bu program özellikle sözel Danca üzerinde durmaktadır ama aynı zamanda basit metinleri yazmayı ve okumayı da öğreneceksiniz.

Danca Eğitim Programı 2
Okulda kısa bir zamana harcayan ve kendi ülkelerinden temel eğitim becerilerine sahip insanlar içindir. Danca anlamayı, konuşmayı ve okumayı öğreneceksiniz böylece işte ve günlük bir olayda idare edebilirsiniz. Aynı zamanda Danca basit metinleri yazmayı uygulayacaksınız.

Danca Eğitim Programı 3
Orta düzey, uzun süreli eğitimi tamamlayan, mesela ticari öğrenim, üst orta eğitim ya da ileri eğitim özellikle insanlar içindir. Hızı ve seviyesi 2. Danca eğitim programından daha yüksektir. Birkaç ileri eğitim program başlangıcı için ön şart olan Studies Test (Çalışma Testi) ile bitirebilirsiniz.

Evinize daha yakın dil okulları bulun:
www.dedanskesprogcentre.dk

Danca Dilini Öğrenin
Danca Dilini Öğrenin

Yurtdışı Kursları
Dünyadaki birkaç üniversitede Danca öğrenebilirsiniz. Bilgi için, ülkenizdeki daha büyük dil okullarıyla iletişime geçin. Aynı zamanda Danimarka Elçilik ve Konsoloslukları, ülkenizdeki Danca etkinliklerinden söz edebilir. Danimarka Kültür Enstitüsü, Danca öğretilen birkaç yurtdışı ofisine sahiptir. Enstitü aynı zamanda her yaz Danimarka’da öğrenim gören yabancı öğrenciler için Danca dil kursları da yürütmektedir.

Daha fazla bilgi için: www.dankultur.dk

Diğer yararlı linkler:
www.listenandlearn.org- Birleşik Krallık’taki kurslar
www.listenandlearnusa.org- Birleşik Devletlerdeki kurslar

Danimarka’daki Kurslar
Danimarka’da Danca öğrenme fırsatları çok fazladır. Akademik yıl boyunca devam eden kısa yoğun kurslar ve yaz kursları vardır. Bireylerin eğitim seviyesini karşılaştırmak için hazırlanan Danimarka dil kursları üçe ayrılır. Bu kurslar “Devlet Destekli Kurslar” bölümünde tanımlanmıştır.

Danca kurslarıyla ilgili işletmeler teknik okullarda, ticaret okullarında ve sosyal ve sağlık okullarında sunulmuştur. Bu kurslar özel işleri uygulamak için dil becerilerini belirler ve eğer mümkünse profesyonel bir iş eğitimi niteliğini tamamlar.

Yetişkin Dil Merkezlerindeki Kurslar:
Yetişkin Eğitim Merkezleri (VUC), kıdemli eğitim sistemine girmek, daha ileri eğitim kursları almak ya da işe başlamak için Danca dil becerilerini geliştirme ihtiyacı duyan personeller için kurslar önerir. Burada yönerge, akıcı ve uygun sözel ve yazılı iletişim, çeşitli türlerdeki metinlerin okuma, sunumlar, raporlar ve özetler hazırlama sağlanır.

Çevrimiçi Danca Kursları
Copenhagen Language Center – Nerede ve ne zaman size uyuyorsa esnek ve çevrimiçi Danca kursları
Online Dansk – Yeni üyeler için çevrimiçi kurslar.
101 Languages – Sözcük öbeği ve kelimede temeller.
Myngle – Tüm seviyeler için etkileşimli çevrimiçi kurslar.
Netdansk – Öğrenciler için gelişmiş.
Irsam – Almanca konuşanlar için Danca kursu.
Vores Fælles Sprog – Danca dilbilgisini diğer dillerinkiyle karşılaştırır.
Netdansk.eu – Daha ileri eğitimli insanlar için Danca dil öğrenim harcı sağlar.

Bir diğer Çevrimiçi Danca Kursu biliyor musunuz? Bizimle paylaşın!

Sözlükler ve Çeviri
Çok fazla ücretsiz çevrimiçi Danca sözlüğü yok ama bunlardan bir tanesi W3 Dictionary ve bab.la Dictionary’ dir. Aynı zamanda her yıl sadece 200-300 Kronerlik ( Danimarka para birimi), Kapsamlı sözlük hizmeti sağlayan Ordbogen.com’u da önerebiliriz. Aynı zamanda Google Çeviri– kısa makine çevirisi ve tüm internet siteleri çevirisi için mükemmel- vardır. Google, aynı zamanda İngilizce’ye çevrilmeyen birçok alanda Danca yerel/özel internet sitelerine çok kullanışlı bir anlık çeviri de oluşturacak.
Sonuncu ama son derece önemli olarak Google Çeviri Tuşu size tüm internet sitesinin istediğiniz dilde hemen anlık çevirisini almak için size bir hiper bağ sağlar.

Dil Okullarına Bağlantılar (Danca ve diğer diller)

All Business English
Berlitz
BLS
Clavis
Copenhagen Language Center
IA Sprog
Lær Dansk (Learn Danish)
Master-ling
Oxford Institute
Sprogcenter hellerup
Sprogcenter Nordsjaelland
Studieskolen
Vestegnens Sprog- og Kompetencecenter

Dil Öğrenmenin Diğer Yolları ve Aynı Zamanda Diğer İnsanlarla Tanışma

Meet2Talk– Meet2Talk’da yakınınızda dil alış verişi yapabileceğiniz insanlar bulabilirsiniz. Siz onların dilini öğrenirsiniz ve onlar da sizinkini. Bağlantı kurduğunuzda nerede ve ne zaman buluşacağınıza karar verirsiniz. İki dilde dönüşümlü olarak buluşmaya ve konuşmaya devam edersiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak Meet2Talk sitesi hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz.


Editör, Çevirmen : Tuba Yıldırım
Hacettepe Üniversitesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort