Serbest Zaman ve Aile Etkinlikleri

Serbest Zaman ve Aile Etkinlikleri

Serbest Zaman ve Aile Etkinlikleri

Danimarka’yı Ziyaret Et
Danimarka’nın resmi turist sitesi, Danimarka’yı Ziyaret Et, gideceğiniz ya da yaşadığınız yere yakın serbest zaman etkinlikleri hakkında bilgi bulabilmeniz için büyük bir bağlantı düzenlemesine sahiptir. Daha fazla bilgi için tıklayın.

‘Kommune’nizin Web sayfasını ziyaret ederek, bölgenizdeki boş zaman, spor etkinlikleri ve kültürel etkinlikler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. (Sayfanın İngilizce, kısaltılmış halini bulabilirsiniz fakat Danca olan sayfada önemli bilgiler mevcuttur; Google Translate’i kullanınız).

Genelde, Borger (Vatandaş) denilen kısmın altından serbest zaman etkinlikleri hakkında bilgi alabilirsiniz ve oradan boş zaman (Fritid), çocuk (Børn), spor (Idræt) etkinlikleri ve doğa (Natur) ve kültürel (Kultur) etkinlikler üzerine bilgilere erişebilirsiniz. Belediyelerin çoğu, çocuklar için farklı türlerde etkinlikler sunar. Eğer belirli bir etkinlik ile ilgileniyorsanız, belediye binasından (Rådhus) her daim bunun hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer Faydalı Linkler:  www.cphcool.dk

Serbest Zaman ve Aile Etkinlikleri
Serbest Zaman ve Aile Etkinlikleri

MINI Kopenhag – Çocuklar için KPH

Kopenhag’da yaşadığınız ya da orayı ziyaret ettiğiniz zaman, çocuklar için tecrübe edilecek tüm olayları, etkinlik ve siteleri içeren kullanışlı bir Web sitedir. Kopenhag, dünyadaki en çocuk sever şehirlerinden biridir ve resmi olarak en güvenlilerindendir. Çocuklar, şehrin yapısının bir parçasıdırlar ve ailece dinlenmek, yemek ve oynamak için birçok alan vardır. Ayrıca bu Web site kaydolabileceğiniz haftalık bir bültende sunar. Daha Fazlası İçin: minicph.com

Hayvanat Bahçeleri

Danimarka’da ziyaret etmeye değer yaklaşık 60 tane Hayvanat Bahçesi, Hayvan Parkları ve Akvaryum vardır. Bu sitede onların nerede olduklarını gösteren haritaların yanı sıra onların bir listesini de bulabilirsiniz: : www.visitdenmark.dk

Aşağıda Danimarka’daki bazı hayvanat bahçeleri hakkında okuyabilirsiniz.

 • Kopenhag Hayvanat Bahçesi – Zoologisk Have, Roskildevej 32, 2000 Frederiksberg
  Kopenhag Hayvanat Bahçesi, farklı türden hayvanlarla size eğlenceli ve eğitici bir tecrübe sunar. ‘Çocukların Hayvanat Bahçesi’, çocuklar için midilliye binme, Afrika cüce keçilerini görme ya da yılan, tavşan ve diğer hayvanlara yaklaşma fırsatı sağlar. Tatiller boyunca özel etkinlikler ve ayrıca Aralık ayında her hafta sonu Yılbaşı etkinlikleri düzenlerler.
 • Aalborg hayvanat Bahçesi, Mølleparkvej 63, 9000 Aalborg
  Kuzey Jutland Bölgesindeki en büyük turistik yerlerden biri olan, Åalborg Hayvanat Bahçesi çocuklarınızla ve ailenizle gününüzü geçirebileceğiniz güzel bir yerdir.
 • Odense Hayvanat Bahçesi, Sdr. Boulevard 306, 5000 Odense C
  Farklı türdeki hayvanlar hakkında bilgi edinmek ya da bilginizi test etmek ister misiniz? Ya da Odense büyükşehrinde çocuklarınıza ve ailenize bir Safari deneyimi mi tattırmak istersiniz? O zaman Odense Hayvanat Bahçesi ziyaret edeceğiniz yerdir. Zaman zaman yapılan etkinliklerle, onları besleyebileceğiniz gibi yanlarına kadar hayvanlara yaklaşma şansı da yakalayabilirsiniz.
 • Skærup Zoo, Søndermarksvej 102, 7080 Børkop
  100’den fazla hayvan türü görebileceğiniz ilginç bir hayvanat bahçesidir.

Parklar

Kopenhag Alanı ve Zeeland

 • Kopenhagen Botanik Bahçesi, Øster Farimagsgade 2 B, 1353 København
  Burada, seralarda ve açık alanlarda çarpıcı sayıda çok bitki görebilirsiniz.
 • Açık Hava Müzesi, Kongevejen 100, 2800 Kongens Lyngby
  Burada Danimarka tarihinin bir parçasını yaşayabilirsiniz. Büyük Kopenhag Alanındadır ve giriş ücretsizdir.
 • Kralın Bahçesi, Øster Voldgade 4A, 1350 København
  Rosenborg Kalesi’nin yanında bulunan Danimarka’daki en eski kraliyet bahçesidir. H.C. Andersen’in heykelinin yanında sanatsal bir oyun alanı sunar.
 • Frederiksborg Barok BahçesiFrederiksborg Castle, 3400 Hillerød
  Frederiksborg Bahçesi, piknik ve yürüyüş için güzel bir mekândır. İskandinavya’daki en büyük Rönesans Kalesi olan Frederiksborg Kalesi’nin yanındadır.
 • Geyik Parkı, BakkenDyrehavsbakken, Dyrehavevej 62 2930  Klampenborg
  Bakken’ın (Büyük Kopenhag alanı) yanında bulunan, dünyadaki en eski eğlence parkı olan Geyik Parkı ailenizle sessiz bir öğleden sonra geçirmek için büyüleyici bir yerdir. Farklı geyik türleri görebilir ve onları besleyebilirsiniz.
 • Fælledparken, Fælledparken 2100 København Ø
  Fælledparken tüm yaştan insanlar için bir cennettir. Burada, ulusal stadyum, farklı oyun alanları, müzikhol ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.
 • Frederiksberg Parkı, Frederiksberg Runddel, 2000 Frederiksberg
  Frederiksberg Parkı, Søndermarken ile birlikte Kopenhag’daki en büyük parklardan biridir. Kopenhag Hayvanat Bahçesine ve Frederiksberg Sarayı’na yakındır.

Jutland

 • Geyik Parkı Dyrehaven Marselisborg, Ørneredevej, 8000 Århus C
  Marselisborg Ormanında bulunan geyik parkı, ailenizle güzel bir öğleden sonra geçirmek için güzel bir mekândır. Burada Sika geyiğine (benekli geyik) hayran kalabilir, onları besleyebilir ve geyikleri kendi hallerine bırakabilirsiniz.
 • Botanik BahçesiBotanisk Have, Væksthusene, Møllevejen 10, 8000 Aarhus C
  Şehir merkezinin yanında, ailenizle birlikte biraz vakit geçirmek için sıcak bir ortam sunan Botanik Bahçesini bulabilirsiniz. Burada dünyanın farklı köşelerinden bitkilere hayran kalabilir ve aynı zamanda futbol oynayabilir, piknik yapabilir ya da sadece yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Eski Şehir – Den Gamle By, Viborgvej 2 8000 Aarhus C
  Botanik Bahçesi’nin yanında Danimarka tarihinin bir kısmını tecrübe edebileceğiniz nefes kesici bir mekân olan ‘Eski Şehir’i bulabilirsiniz
 • Marselisborg Sarayı ve Anıt Park, Mindeparken, Kongevejen 100, 8000 Aarhus
  Marselisborg Sarayı, Kraliyet ailesinin yazlık konutudur. Kraliyet ailesi orada değilken konutun güzel bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Kraliyet Ailesi orda değilken her gün öğlen Nöbet Değişimini görebilirsiniz.
 • Mulighedernes Parkı, Aalborg
  Atölyeler vasıtasıyla, farklı yaşlardan çocuklar tarafından geliştiriliyor olan Aalborg’taki yeni bir parktır. Bu park Skelagervej, Bygaden and Sofiendalsvej arasındaki tepede konumlanmıştır.
 • The Lille Vildmose Merkezi, Birkesøvej 16, Dokkedal 9280 Storvorde
  The Lille Vildmose Merkezi, doğaseverler için bir cennettir. Farklı etkinliklerin sunulduğu korunan bir alandır.
 • Enghaven Hayvan ve Doğa Parkı, Surhavevej 14a, Gjerndrup, 6650 Brørup
  Ailenizle rahatlatıcı bir öğleden sonra geçirmek için güzel bir mekândır.

Funen

 • Egeskov Kalesi Parkı, Egeskov Gade 18, 5772 Kværndrup
  Fuenen’in güneyinde bulunan Egeskov Kalesi, 450 yıldan daha fazla süredir güzel çevresi ile ilgi çekiyor. Egeskov’un bulunduğu göldeki yatağın içinde sürülen meşe yığınları üzerindeki yapı hem eğlenceli hem eğitici aile toplantıları ve profesyonel toplantılar için en iyi atmosferi ve oyun alanlarını sağlar.

Eğlenceli Parkları/ Tema Parkları/ Oyun Alanları

Danimarka’da toplamda yaklaşık 70 tane eğlence ve tema parkı vardır. Bu adresten parkların haritasını bulabileceğiniz gibi onların bir listesini de bulabilirsiniz: www.visitdenmark.dk .

Kopenhag Alanı ve Zeeland

 • TivoliVesterbrogade 3, 1630 Copenhagen V
  Tivoli, Kopenhag’taki en ünlü turist mekânlarından biridir. Burada daima yapılacak ve görülecek farklı bir şeyler vardır!
 • Bakken – DyrehavsbakkenDyrehavevej 62 2930  Klampenborg
  Büyük Kopenhag Alanında bulunan Bakken, dünyadaki en eski eğlence parkıdır. Giriş ücretsizdir fakat gezintiler için ücret ödemek zorundasınız. Burada ayrıca Revue Sirki’ni ve Bakkens Hyile müzikholünü bulabilirsiniz.
 • Ghost Tur.dk Hayaletlerle ilgilenir misiniz? O zaman ‘Hayalet Turları’, özel, İngilizce, hayalet turları sunar(yalnızca gruplar için). Daha fazla öğrenmek için iletişim: booking@ghosttour.dk.
 • Damhus Tivoli – Roskildevej 244, 2610 Rødovre
  Çocuklarınız oynarken sizin de oturup rahatlayabileceğiniz, keyifli ve korunan oyun alanıdır.
 • LegeJunglen, Tigervej 14, 4600 Køge
  Hava hakkında endişelenmeden oyun oynamayı ister misiniz? Køge’de bulunan bu yer diğer etkinliklerinin arasında iki lunapark treni ve iki tane zıplama kalesiyle Danimarka’nın muhteşem oyun alanlarından biridir. LEGEJUNGLEN hem yetişkinler hem de çocuklar için mükemmel bir oyun alanıdır ve 1500m2 ‘den fazla kapalı alanı olduğu için hava daima güzeldir.
 • Bonbon Adası, Gartnervej 2, 4684 Holme Olstrup
  Gezintiler ve hız trenleri için deliriyor musunuz? O zaman Bonbon Adası tam da sizin için bir yer. Zealand’da bulunan Bonbon Adası, ilginç etkinliklerden oluşan geniş yelpazesiyle Danimarka’nın popüler tema parklarından biridir.

Jutland

 • Tivoli Friheden, Skovbrynet 1, Aarhus, 8000 Aarhus C
  Tivoli Friheden, lunapark treninde bir tur atabileceğiniz ya da hayalet odasını ziyaret edebileceğiniz, tüm aileniz için yapılmış bir eğlence parkıdır.
 • Legoland BillundNordmarksvej 7190 Billund
  Farklı etkinliklere katılabilme fırsatına sahip olduğunuz aileler için bir eğlence parkıdır.
 • Rømø Lege & Hesteland (Oyun Adası ve At Çiftliği), Borrebjergvej 15, 6792 Rømø
  Yetişkinler ve çocuklar için 30 farklı aktivite sunan oyun alanıdır.
 • Madsby Legepark, Lumbyesvej 45, 7000 Fredericia
  0-14 yaş arası çocuklar için bir oyun parkıdır. Giriş ücretsizdir, böylelikle daha fazla oyun oynama imkânı vardır.
 • Ribe Viking Merkezi, Lustrupvej 4, DK-6760 Ribe
  Ailenizle birlikte Viking dönemini tecrübe edebileceğiniz bir yerdir.
 • Fårup Sommerland, Pirupvejen 147, 9492 Blokhus
  Tüm ailenin eğlenebileceği bir eğlence parkı! Park yalnızca Mayıs’tan Eylül’e kadar açıktır.
 • Jumboland, Göteborgvej 33, 9200 Aalborg SV
  Çocuklarınız için şahane bir oyun alanıdır. Burada hava ne kadar kötü olursa olsun, çocuklarınız farklı etkinliklerle eğlenebilir
 • Safari Kampı, Rebildvej 17, Rebild, 9520 Skørping
  Kamp yapmayı seven doğa âşıkları için, Safari Kampı, Rebil Tepeleri, Rold Ormanı ve Ulusal Parka doğrudan ulaşımı olan, Danimarka’nın güzel doğal alanının ortasında sessiz bir aile kampı fırsatı sunar.

Funen

 • Odense Aafart
  Odense Aafart, Odense nehrinde muhteşem bir tekne turu sunar. Tur esnasında yalnızca güzel manzaranın tadını çıkarmakla kalmayıp; inip, Odense Hayvanat Bahçesi ve Funen Köyü gibi diğer yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

Sirkler ve Zamansal Organizasyonlar

Aalborg’ta üç büyük sirk vardır: Arena Sirki, Benneweis Sirki ve Dannebrog Sirki. Baldoni Sirki daha küçük bir Danimarka sirkidir. Eğer “köpek ve midilli Showları”nı tercih ederseniz, Danimarkalılar size Arli Sirki, Krone Sirki ve Mascot Sirki’ni sunar. Onların Web sitelerinde sirk üyeleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Zealand

 • NisselandNisseland, Lindholtvej 4, 4440 Mørkøv
  Dünyanın en harika ve samimi Yılbaşı diyarıdır. Web siteyi ziyaret edin ya da turist ofisinizle iletişime geçiniz. Nisserød Inn’deki ev yapımı yiyeceklerin tadını çıkarın. Yul Tyde ve eşi Youlie tarafından dünya seyahatlerinden buraya getirilen, en son çıkan Yılbaşı süslemelerine bakın ve alın.
 • Aarstiderne, Krogerup Avlsgaard, Krogerupvej 3, 3050 Humlebæk
  Bırakın çocuklar, kendi sebzelerini yetiştirip ve kendi yemeklerini yapsın. “Haver til Mayer” okul derslerinde, onlar kendi bahçelerini yapabilir ve basit ve sağlıklı yemekler yapmayı öğrenebilir. Eğitim ve tecrübeler sayesinde, çocuklar sürdürülebilirlik ve doğanın yanı sıra sağlıklı yeme alışkanlıkları, gıda maddeleri ve içerik maddeleri hakkında da güzel bilgiler öğrenebilirler.

Funen

 • Barda, Barda, özel günlerde ve okul tatilleri boyunca, normalde Danimarka ve bir çok belediye tarafından organize edilen nadir bir organizasyondur. Web sitelerinden daha fazla öğrenin

Kurslar ve Diğer Serbest Zaman Etkinlikleri

Kopenhag’ta çocuklar için serbest zaman etkinlikleri.
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 • Experimentarium, Tuborg Havnevej 7, 2900 Hellerup, Copenhagen
  Eğlenceli sergiler ve etkinliklerle, teknoloji ve bilime yönelimi arttırmayı amaçlayan bir bilim merkezidir.
 • Tycho Brahe Planetarium, Gl. Kongevej 10 1610 København V
  Gök Evi’nde ailenizle hoş ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Siz ve çocuklarınız farklı etkinliklerde yer alabilirsiniz. Bu Gökevi, tatiller için özel organizasyonlar ve etkinlikler düzenler.

Çocuklar için kurslar ve boş zaman etkinlikleri

 • Danfoss Universe, Mads Patentvej 1, 6430 Nordborg
  200’den fazla etkinliği ile çocuklar ve aileler için bilim parkı.

Spor ve Dış Mekân Etkinlikleri

 • Margueritruten
  The Margueritrute, Jutland, Fyn ve Zealand’da, Danimarka manzarası üzerinden geçen 3,500 km’lik turist güzergâhıdır. Bu uzun rota, yol kenarındaki küçük Marguerite-sembolleri tarafından simgelenir. Marguerite Yolu olarak isimlendirilmiştir çünkü Marguerite, Kraliçe Margrethe’nin en sevdiği çiçektir. Marguerite yolu boyunca sürerseniz, az bilinen turistik mekânlarının yanı sıra Kronborg gibi tipik turistik mekânlarına rastlayacaksınız.Bu güzergâh “arkadaş canlısı”dır çünkü turistik mekânlar arasındaki mesafe nadiren uzaktır. Bununla birlikte, yollar kıvrımlara eğimli olduğu için karavan ya da kamp arabasıyla bu yola girilmesi önerilmez.

Yürüyüş
Danimarka boyunca çok fazla yürüyüş rotası vardır. Yerel turist ofisinizde çeşitli rotalar hakkında tanımlı ve haritalı broşürler bulabilirsiniz. Buradan İngilizce yürüyüş rotası broşürleri de bulabilirsiniz: www.skovognatur.dk

Serbest Bisiklet Gezintisi
Danimarka çok bisiklet düşkünü bir ülkedir ve ülke genelinde geniş ve kapsamlı bisiklet rota ağına sahiptir. Net bir şekilde işaretlenmiş uzun mesafeli ulusal rotalar, bölgesel bisiklet rotaları ve yerel bisiklet rotaları vardır. Birçok kasabada ve yolda bisiklet patikaları vardır; bunlar bazen asıl yolların bölünmüş kısımlarıdır. Dikkat etmelisiniz ki bazı bölgelerde, bisiklet rotaları, çakıl yüzeylerde çok sıkça patikalar kullanır. Çok önemli olmasa da daha geniş tekerlekler tavsiye edilebilir. Ana yol boyunca devam eden çoğu bisiklet yolları, iyi asfaltlanmış ve üzerinde sürüşü güzel olan ve iyi korunan yollardır. Ulusal bisiklet yollarının İngilizce detaylı tanıtımını buradan bulabilirsiniz: www.cyklistforbundet.dk

Balıkçılık
Danimarka, balıkçılıkla alakadar olan çok eşsiz bir ülkedir. Daha büyük ve daha çok balığa sahip olan ülkeler olmasına rağmen, hiçbir ülke, Danimarka’nınki kadar küçük bir coğrafi alanla böyle çok balık çeşidine sahip olduğunu görünce övünemez. Burada nehirler, göller, sahiller ve açık denizler tamamıyla uygun bir alan içindedir. Balıkçılık üzerine daha fazla bilgi için ‘Danimarka’yı Ziyaret Et’ web sitesine göz atın burada.

Golf
Danimarka’daki en iyi golf kursları ülke genelinde dengeli bir şekilde dağılmıştır. Aşağıdaki linkte kısa tanıtımlarla en iyi ‘25 Golf Kursu’ listesini bulabilirsiniz. Ayrıca bütün bir yıl golf yapma imkânı sunan yerler de vardır. Golf üzerine daha fazla bilgi için göz atın: Danimarka’yı Ziyaret Et Web sayfası

Su Sporları
Danimarka, su sporları için fazlasıyla yer ayıran yaklaşık 7,000 km’lik bir kıyı şeridine sahiptir. Yat sahipleri, rotalarını sessizlik ve huzur içinde takip edebilirler ve nehir boyunca kano/kano gezintisi yapmak, herkesin doğanın en iyi halinin tadını çıkardığından emin olmak için düzenlenir.

Bu web sitesinden daha fazlasını okuyun: Danimarka Yelkencilik Birliği.

Editör, Çevirmen : Tuğçe AVŞAR
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
İngilizce Öğretmenliği

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort