Danimarka’da Konut Ve İskan

Danimarka’da Konut Ve İskan

Danimarka’da Konut Ve İskan

Bu sayfa size Danimarka’da ve uluslararası alanda nakliye hizmetleri ve yerleşme konusunda yararlı bağlantılar sunacaktır.

Nakliye Hizmetleri

Danimarka’da size nakliye yardımı sunan pek çok nakliye şirketi vardır. Aşağıdaki bağlantılarda yeterli bilgiyi bulabilirsiniz ancak sitelerin İngilizce hali mevcuttur.

Danimarka’da Konut Ve İskan
Danimarka’da Konut Ve İskan

Uluslararası Taşıma Şirketleri

Danimarka’da Ev Bulmak

Danimarka’da konut kiralamak için, genellikle depozito olarak iki aylık kira bedeli ya da daha çok ev sahibine bağlı banka üzerinden para transferi gerekir. Depozitoyu elden nakit ödemeyin aksi takdirde herhangi bir sorun çıktığında ödemiş olduğunuzu kanıtlayamazsınız. Uzman bir emlak şirketiyle göçmenlere kısa süreli kiralama sağlayan bir anlaşma yapmadıkça en kısa kira kontratı genellikle bir yıllıktır.

Göçmenleriyle ünlü bölgelerdeki eşyalı kiralık daireler için, bölgedeki bir stüdyo daire için aylık 9.500 DKK, bir yatak odası için 12.000 DKK ve iki yatak odası mülkiyeti için 15.000 DKK ödemeniz gerekir. Bu rakamlar ısınma, sıcak su ve kablolu televizyon giderlerini de içerir. Ancak merkezi şehirlerden uzaklaştıkça, fiyatlar düşer.

Eşyasız konutlar daha ucuzdur ve Danimarka’da en az bir yıl ikamet edeceklerini bilenler için daha iyi bir seçenektir. Fiyatlar yukarıda belirtilen eşyalı kiralık konutlardan %25 ile %30 daha düşüktür.

Eşyalı ya da eşyalı kiralık konut sunan pek çok emlak şirketi bulunmaktadır:

Ayrıca Bakın: 
– Foreignersindenmark.dk
– Craigslist.com

Öğrenci Evleri
– Ungdomsboliger.dk
– Kollegiernes Kontor

Tanımlar

“Andelslejlighed”
Bu terim Danca’da müşterek mülkiyet anlamına gelir. Sıklıkla “andel” ya da “andelsbolig” olarak da kullanılır. Kendinize ait bir apartman daireniz vardır ve değeri binadaki diğer dairelerinin sayısı tarafından bölünen binanın tüm değeri bazı alınarak belirlenir.

“Ejerlejlighed”
Bu terim dairenizin tüm mülkiyetinin size ait olduğu durumda kullanılır.

“Lejelejlighed” 
Kiralık apartman daireleri anlamına gelir.

Editör,Çevirmen: Ecem Alpsoy
Hacettepe Üniversitesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort