Veliaht Prenses – Mary Elizabeth Danoldson

Veliaht Prenses – Mary Elizabeth Danoldson

Veliaht Prenses – Mary Elizabeth Danoldson

Mary Elizabeth Danoldson, 5 Şubat 1972’de Avustralya’nın bir parçası olan Tazmanya’nın başkenti Hobart’ta doğdu. Ada, Danimarka’dan 1,5 kat daha büyüktür ama nüfusu oldukça daha küçüktür (2015’te 514,700).

Dört kardeşin en küçüğü olarak büyüdü. Babası, John Dalgleish Danoldson, 1963’te, Veliaht Prenses’in annesi Henrietta Clark ile evliliğinden birkaç ay sonra İskoçya’dan dağlık adaya göç etti. Babası Uygulamalı Matematik profesörü olarak çalışır. Mary’nin 1997’de ölen annesi, Tazmanya Üniversite’nde kıdemli sekreterdi.

Veliaht Prenses - Mary Elizabeth Danoldson
Veliaht Prenses – Mary Elizabeth Danoldson

Mary, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, 1983-86’da liseye gitti. 1989’da, adanın üniversitesinde öğrenim görmeye başladı, 5 yıl sonra Ticaret ve Hukuk’ta BA (Bachelor of Arts-lisans mezunu) oldu. 1994-96 yıllarında, bir de Reklamcılık ve Pazarlama diploması ekledi.

1996-2003’te, Veliaht Prenses, müşteri ilişkileri müdürlüğü için müşteri temsilcisi konumuna gelerek birkaç reklamcılık işi yaptı. Önce 1999’da babasının memleketi İskoçya, Edinburgh’ta, sonra 2002’de Paris’te çalışarak kendini uluslararasına yönlendirdi. Kopenhag’a taşındığında, şirket gelişimi, iletişim ve pazarlama sorumluluğunda Microsoft İş Çözümleri tarafından işe alındı.

Veliaht Prensi gibi, Mary de spora her zaman ilgi duymaktadır ve yatçılık, golf ve binicilik gibi diğer alanlar arasında da aktif bir bireydir. Diğer bir yandan, Mary, maraton koşuşunu Veliaht Prens Frederik’e bırakmaktadır.

Lars Bisgaard, Senior Lecturer, University of Southern Denmark

Editör, Çevirmen: Tuba Yıldırım
Hacettepe Üniversitesi
İngiliz Dili ve Edebiyatı

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort