Masallar Diyarı Kopenhag Gezisi

Masallar Diyarı Kopenhag Gezisi

Kopenhag hem en fazla nüfusun bulunduğu hem de en gelişmiş metropol olarak Danimarka’nın başkenti konumundadır. Yaşam standartlarının oldukça yüksek olduğu bu ülkede eğitimden kültüre dek birçok alanda refah düzeyi yüksek bir tablo çizmeyi başarmıştır. Zaten sahip olduğu sıfatlardan birisi de Refah Devleti olarak literatüre geçmiştir.

Rüya Kentine Ziyaret

kopenhag1

Yaklaşık 1,7 milyon nüfusa sahip bu şehre birçok tur düzenlenmektedir. Kopenhag Danimarka turu sahip olduğu kanalları, limanları, parkları ve kültürel aktiviteleri ile şehirden çok fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Tarihi çok eskilere dayanan bu ülkede birçok mimari eser bulmanız mümkündür. Kentte her yıl çeşitli aylarda tiyatro, bale, klasik müzik, resim alanlarında festival düzenlenmektedir. Bu tur ile sanata doymamanız oldukça imkânsız hale gelir. Doğada vakit geçirmeyi sevenler için çeşitli su otobüsleri ile düzenlenen kanal turları harika bir seçim olacaktır. 1843 senesinden bugüne dek uzanan Tivoli bahçelerinde doğaya ve sanata doyacaksınız. Parkın içerisinde birçok cafe, konser alanı, lunapark ve yapay göller bulunmaktadır. Ayrıca yılbaşına özel olarak park kışın da 1 haftalığına açılmaktadır.

Şehirdeki en önemli saraylardan biri olan Christiansborg Sarayı Kopenhag kentinin kurucusu olan Bishop Absalon tarafından yaptırılmıştır. Tarihi 12. yüzyıla uzanan bu sarayın avlusunda bir de kütüphane bulunmaktadır. Ünlü filozof Kierkegaard’ın heykelinin bulunduğu bu avlu ve bahçe muhteşem bir güzelliktedir. Şehirdeki bir diğer önemli nokta Nyhavn limanı yüzyıllar boyunca tüccarların sıkça uğradığı bir liman olmuştur. Ayrıca çocukluk masallarından tanıdığımız Andersen’in yaşadığı ev de burada bulunmaktadır. Kopenhag Danimarka turu ile bu masallar diyarı kentte birçok gezi yapmanız mümkündür.

Tur kapsamına dâhil olan Christiansborg, Amelienborg gibi saraylar, Langeline ve Nyhavn gibi limanlara gerçekleştirilecek ziyaretlerle müthiş bir tarih keyfi yaşayacaksınız. Ayrıca Küçük denizkızı heykeli, Borsa binası da gezi kapsamında görülebilecek yerlerdendir. Türkçe rehber eşliğinde gezme olanağı bulacağınız bu şehirde Danimarka’ya özgü tatlarla da buluşabileceksiniz. Her türlü kişisel harcamalar ya da ekstra gezilecek yerler size ait olup konaklama, uçak-biletleri, şehir içi gezi etkinlikleri, şehir içi ulaşım gibi konular tur kapsamında karşılanmaktadır.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort