Danimarka Hakkında – Notlar

Danimarka Hakkında – Notlar

Danimarka Hakkında

Kuzey Avrupa’da bulunan ve tek kara toprağı komşusu Almanya olan bu ülke 1973’ten bu yana Avrupa Birliği’ne üyedir. Ülkenin tarihi Vikingler zamanına kadar dayanmaktadır. Başkenti Kopenhang olan ülkenin doğal güzellikleri dünyada büyük ün yapmıştır. Monarşi sistemiyle yönetilen Danimarka İskandinavya’nın en küçük ülkesidir. Uzun kış geceleri ile ünlüdür kısacık bir yaz mevsimine sahiptir. Kışları çok soğuk geçmemektedir ancak çok yağış alan bir ülkedir.

danimarka-hakkinda1

Danimarka Şehrinde:

Danimarka’da Baltık denizinin yanında yer alan Bornholm adası şirin balıkçı lokantaları ve güzel plajları ile en çok turist alan bölgedir. Yine Danimarka’da yer alan iki önemli nehrin Susaen nehri ve Gudanean nehri nin manzaralarının olduğu Danimarka resimleri ile Danimarka’nın doğal güzellikleri hakkında daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ülke insanlarının yapısına gelince aileye ve çocuklarına çok değer verirler. Toplantıya ya da verilen sözlerin saatlerine zamanında gelmemek onlara göre büyük kabalıktır. Dakiktirler ve sözlerini yerine getirmede ustadırlar. Mal varlıklarından konuşmaktan hoşlanmazlar. Diğer ülkelerde de yaygın olan tokalaşma usulü ile selamlaşırlar.

Ülkenin başkenti kopenhang defalarca dünyanın yaşanacak en güzel şehri unvanını almıştır. Şehrin içinde yer alan kanallar, çevresinde bulunan nehirler ve göller ile muhteşem manzaralar yaratan ülke kültürel etkinlikler ile de adından söz ettirmektedir. Yıl boyunca düzenlenen festivaller ve özellikle caz festivalleriyle ünlüdür.

Avrupa’da en çok bisiklet kullanılan şehir olma unvanını taşıyan ülkenin Danimarka resimleri çekiminde bol bol bisiklete rastlayabilirsiniz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort