Yeşil Enerjiye bir Kaynak – İnek Gübresi

Yeşil Enerjiye bir Kaynak – İnek Gübresi

Bugün gübre toplanıp biyogaz üretiminde kullanılmasına rağmen geleneksel olarak inek gübresi verimlilik için kullanılır. Bu gaz metan bakımından zengindir ve hindistan/ Pakistan’nın kırsal bölgelerinde ve yenilenebilen enerji sağlamak için ve sabit bir elektrik kaynağı için kullanılır.Ulusal Enerji Kurumuna göre,biyoenerji( biyo gaz ve biyo kütle) 2050 yakıt dönüşümü için dünyanın çeyrek talebini karşılamak için daha fazla potansiyele sahiptir.

İnek Gübresi

Cow-dung

Son 25 yıldan beri biyo kütle Danimarkada artan bir şekilde önemli enerji kaynağı oldu.Bir karbon notur enerji kaynağı olarak o zaten Danimarka karbon emisyonunu azaltmak için önemli katkı sağladı.Güç durumlarda daha fazla biyo kütleye dönüş Danimarkada 2020 hedefi olan yenileyebilen enerjinin %30 â ulaşmasına yardım edecek. Bugün,biyo kütle dünya enerji tüketiminin yaklaşık olarak %12 karşılar.

Özellikle tarım sisteminde hayvan gübresi şeklinde biyo gazın potansiyel kullanımı şimdiye kadar istismar edilmedi.Danimarka çiftlik endüstrisinde iyi olduğu bilinir. Metan ve nitrojen vasıtasıyla burada bütün sera gazlarının %18 çıkarılır yaklaşık % 65 işe tarım için kullanılır.Bu yüzden tarım,toplumda fosil yakıt serbestliği dönüşümünde önemli bir rol oynuyor.Danimarka hükümeti bu yeşil enerjiye dönüştürmek için %50 olan hayvan gübresini arttırmayı istiyor.

Dünyanın en büyük biyogaz tesislerinden biri,Danimarka’nın önemli tarım bölgelerinden birinde Kuzey Batı Jutland suan inşa ediliyor. 2012 de tamamlanmasıyla Maabjerg biyoenerji 500,000 ton biyo kütle saf enerjiye dönüşecek.Büyük tesis tarım ve belediye arasında bir iş birliği gerektirir.Aynı zamanda ürün işi ve elektrik Holstebro ve Struer şehirlerinden karşılanırken hayvan gübresi arındırılacak.

İşlemde Marburg hem çevre hem de iş imkanları sağlayacak. Azaltılmış karbon emisyonunu yardımıyla,yeşil enerji sağlar ve gelecekte büyük baş artışının potansiyeli ile şimdiki sürüyü sürdürmeyi yerel çiftçiler olanaklı kılar.Danimarka vergisinden suan muaf tutulan biyogazla, gelecek on yılın üzerinde Danimarkada biyogaz tesislerinin yeni büyük ölçüm olan 50 e çıkarılacagı umulur.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort