24 Saatte Kopenhag’ı Keşfedin

24 Saatte Kopenhag’ı Keşfedin

Kopenhag’ı görmek gezmek istiyorsunuz ve sadece 24 saatiniz mi var? Kopenhag’daki bir çok güzel yer arasından 24 saat içinde muhakkak görülmesi gereken favori yerleri sizin için seçtik.

Öncelikle Torvehallerne’de güzel bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Torvehallerne sabah saatlerinde pek kalabalık olmadığından cam kenarında ya da dışarıda kendinize güzel bir yer bulup Kopenhag’ın güne uyanışına şahit olabilirsiniz. Kahvenin yanına Laura fırınından lezzetli bir çörek ya da GRØD’dan yulaflı porridge alıp keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

Eğer gezmenin yanında alışveriş de yapmak istiyorsanız Torvehallerne’den sonra Strøget’ caddesine gidip ara sokaklardaki küçük fırsatları yakalayabilirsiniz. Moda dünyasındaki alışverişinizden sonra Kralın Yeni Meydanı’na (King’s New Square) gidip ve Nyhavn kanalında yapılan turlara katılabilir ve muhteşem manzaralarıyla şehrin güzelliğinne kendinizi bırakabilirsiniz.

Öğle yemeği mi? Strøget caddesinde bulunan ‘The Royal Simushi Cafe’ ye gidebilirsiniz. Burada görünüş olarak suşiye benzeyen açık bir sandviç olan Simushi yiyebilirsiniz. Tatları mükemmeldir.

Müzeler ve İskandinav mutfağı

Kopenhag’ın güzel yönlerinden bir tanesi de her yere yürüyerek gidebilirsiniz. Bu, şehri keşfetmek için en güzel yoldur. Öğle yemeğinden sonra Kopenhag’da en çok ziyaret edilen müzelerden bazıları olan Danimarka ulusal galeri( The National Gallery of Denmark), Ny Carlsberg Glyptotek ya da milli müzeyi ( The National Museum) ziyaret edebilirsiniz. Bu ziyaretler arasında Cosy Cafe’ye uğramayı unutmayın ve yerel atmosferin tadını çıkarın.

Kopenhag mutfağı dünya genelinde bir üne sahiptir ve bu nedenle Höst, Relæ ya da The Standard gibi iskandinav yemekleri yapan restoranlarına da gidebilirsiniz.

Eğer Kopenhag ilkbahar ya da yaz döneminde gidecek olursanız Kral Bahçesi’nde güneşin tadını çıkarabilir ya da bölge halkının yaptığı gibi bahçede küçük gezintiler yapabilirsiniz. Ek olarak Rosenbork Kalesini ve Tivoli Bahçesini de görebilirsiniz. Bu gezintilein sonrasında eski bahçede bulunan restoranları keyifli bir akşam yemeği ile gününüzü sonlandırabilirsiniz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort