İşlem Ücretleri (İş, eğitim, çocuk bakıcılığı, stajyerlik)

İşlem Ücretleri (İş, eğitim, çocuk bakıcılığı, stajyerlik)

Ücretler

Genellikle şu koşullardaki yabancı uluslardan birisi oturma iznine başvurduğu zaman işlem ücreti ödenmek zorundadır:

İş, eğitim, çocuk bakıcılığı, stajyerlik, Danimarka’da çalışan veya okuyan birinin yanında kalan aile üyeleri.

Oturma izni uzatılması için, kalıcı oturma izni almak için veya yukarıda bahsi geçen durumlar için dosyaların tekrar açılması hususunda başvuru yaparken bir ücret ödenmek zorundadır.

İşlem ücretleri 1 Ocak 2015’te düzenlendi.

Eğer oturma iznine ya da 1 Ocak 2015 civarında çalışma veya okumaya dayalı oturma izni uzatılmasına başvurmayı planlıyorsanız, işlem ücretlerinin 1 Ocak 2015 tarihinde düzenlendiğini unutmayın.

Eğer ücretler düzenlenmeden önce başvuru yapmak istiyorsanız hem ücret ödemesini hem de başvurusunu 1 Ocak 2015’ten önce yapmalısınız. Başka bir deyişle, ücretin miktarını belirleyen Danimarka İş Piyasası ve İşçi Alımı Bürosu’na, Danimarka polisine ya da Danimarka Diplomatik temsilciliğine başvurmanız gereken tarih budur.

Eğer ücreti 1 Ocak 2015’ten önce ödeyip başvurunuzu 1 Ocak 2015’ten sonra yaparsanız gereken ücretin daha azını ödemiş olacaksınız ve sonuç olarak başvurunuz reddedilebilir, yani işleme koyulmayacaktır. 1 Ocak 2015’ten önceki bir tarih için 2015 ücreti ile Dosya Numarası oluşturmak mümkün değildir.

Oturma izni başvurularının işlem ücretleri her yıl 1 Ocak’ta düzenlenir.

Ücret gerektirmeyen durumlar

Oturma izni başvurusu için ücret aşağıdaki durumlar için yoktur:

Aile birleşmesi, iltica, insani gerekçelerde oturma izni, sınır dışı edilemeyecek kişi olarak oturma izni, dindar bir işçinin yanında kalan aile üyesi.

Aynı şekilde bu durumlardan herhangi biri için uzatma başvurusu, kalıcı oturma izni veya bu durumlar için dosyaların tekrar açılması hususunda başvuru yapmak için bir ücret yoktur.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort