Ortaklık Anlaşması Şartları Altında Belirli Haklar Kazanabileceğiniz Süreç

Ortaklık Anlaşması Şartları Altında Belirli Haklar Kazanabileceğiniz Süreç

Avrupa Mahkemesinin resmi kararları ve altıncı maddenin birinci fıkrası, aynı işverenden bir yıllık resmi görevlendirme yapıp yapmadığınızı hesap ederken, yapılan hizmetin üzerinde durulması gerektiğini göstermektedir. Bu hizmet, Danimarka’da resmi olarak çalışmaya başladığınız ilk günden-genellikle asıl ikametinizi değiştirdiğiniz gün- Danimarka’da ikamet etme sürenizin dolduğu güne kadar olan süreyi kapsamaktadır.

Bu, Danimarka’da usuli ikamet ettiğiniz süre içerisinde, Ortaklık Anlaşması şartları altında herhangi bir hakka sahip olamadığınızı göstermektedir. Danimarka’daki usuli ikametiniz esnasında, ikamet başvurunuzun göç yetkilileri tarafından yürütülmesine rağmen size Danimarka’da yaşama hakkı tanınır. Bazı şartlar altında ise, ikamet izniniz olmadan çalışmanıza devam etme hakkı verilebilir.

Haklar Edinmenin Başlangıcı

Avrupa Mahkemesinin resmi kararları gereğince, bir Türk vatandaşı olarak görevlendirmeniz başladığı günden itibaren -başka bir deyişle çalışmaya başladığınız ilk gün- Ortaklık Anlaşması koşullarına göre belirli haklar edinirsiniz.

Bu ilk iş günü, siz Danimarka’da birleşmiş aile üyesi olma gibi asıl gerekçelerle ikamet ederken gerçekleşmelidir.

Kurallar ve şartlar hakkında daha detaylı yönlendirme için lütfen Göç Hizmetleri ile iletişime geçiniz.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort