İkamet İçin Çifte Gerekçe

İkamet İçin Çifte Gerekçe

Türk işçi olarak, Ortaklık Anlaşması’na göre, ilk hakiki iş gününüzden itibaren ve 1 yıl boyunca aynı işverenin yasal çalışanı olduktan sonra çifte gerekçeler üzerine Danimarka’da yaşama hakkı kazanırsınız:

ikametiniz için asıl gerekçe üzerine -örneğin birleştirilmiş aile üyesi- ve kısmen Ortaklık Anlaşması gerekçesi üzerine.

Eğer, Danimarka’daki ikametiniz için gerekçelerinizi arttırmak için başvuru yaparsanız, başvurunuz ikametiniz için asıl gerekçelerinizi arttırma başvurusu olarak işleme alınır. Eğer ikamet için asıl gerekçeleri arttırmada gerekli olanlar sağlanmazsa, başvurunuz Ortaklık Anlaşması’nın şartlarına göre kazanılan hakların temel alındığı ikamet için yapılan başvuru olarak işleme alınır.

Eğer Danimarka’daki ikametiniz için asıl gerekçeleriniz hala geçerliyse ve bunda hukuki menfaatiniz varsa, örneğin yakın bir iş değişimi ile karşı karşıyaysanız, Göçmenlik Servisi ile iletişime geçebilirsiniz ve Ortaklık Anlaşması’nın şartlarına göre kazandığınız hakları iş değişiminin nasıl etkilediğini derhal inceleriz.

Yasalar ve şartlar konusunda daha detaylı yönlendirme için lütfen Göçmenlik Servisi ile iletişime geçin.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort