Teminat Gerekliliği

Teminat Gerekliliği

Danimarka’daki eşiniz/partneriniz genelde finansal garanti olarak 52,490.12 (2015 seviyesinde) Danimarka kronu teminat yatırmalıdır.

Bu garanti, siz Danimarka’ya taşındıktan sonra, the Active Social Policy Act (lov om aktiv socialpolitik) ya da the Integration Act (integrationsloven) yönünden, yerel belediye tarafından size ödenecek gelecekteki herhangi bir sosyal yardımı kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu garanti teminat garantisi ya da bir emanet garantisi olarak da adlandırılabilir.

The Justice Ministry teminat gerekliliği ile ilgili olan aşağıdaki kararnameleri yayınlamıştır (yalnızca Danca):

Teminat Gerekliliği
Teminat Gerekliliği

Bekendtgørelse om sikkerhedsstillelse efter udlændingelovens § 9, stk. 4, eller § 9 c, stk. 1, 2. pkt., jf. § 9, stk. 4, til dækning af offentlige udgifter til hjælp efter lov om aktiv social politik eller integrationsloven (2010)

Bekendtgørelse om sikkerhedsstillelse efter udlændingelovens § 9, stk. 4, eller § 9 c, stk. 1, 2. pkt., jf. § 9, stk. 4, til dækning af offentlige udgifter til hjælp efter lov om aktiv social politik eller integrationsloven (2012)

Bekendtgørelse om ændring af bekendtgørelse om sikkerhedsstillelse efter udlændingelovens § 9, stk. 4, eller § 9 c, stk. 1, 2. pkt., jf. § 9, stk. 4, til dækning af offentlige udgifter til hjælp efter lov om aktiv social politik eller integrationsloven (2014)

Teminat gerekliliğinin nasıl karşılanacağı hakkında bilgi alın

52,490.12 (2015 seviyesinde) Danimarka kronu sadece 15 Mayıs 2012’den başlayarak teslim edilen başvurular için geçerlidir.

15 Mayıs 2012’den önce aile birleşimi için başvuru teslimi yapanlar ve teminat olarak 52,490.12 Danimarka kronundan fazla ödeyeceği onaylananlar miktarın düşürülmesi için başvurabilirler.

Ancak, yeni bir oturma izni için koşullar karşılanıyor olsa da olmasa da, başvuran oturma izni aldıktan itibaren altı ay içinde ikinci dil olarak Danca testini geçmek de dâhil, böyle bir talep yeni bir aile birleşimi başvurusu olarak alınır. Danca testi hakkında daha fazla bilgi

Muafiyet

Teminat gerekliliği özel nedenler geçerliyse askıya alınabilir. Eğer öyleyse, Danimarka’daki eşiniz/partneriniz:

  • Mülteci ya da koruma durumunda olmalıdır ve kendi ülkesinde hâlâ eziyet edilme riski taşıyor olmalıdır.
  • Danimarka’ya bireysel bağlılığı olan ve evde yaşayan 18 yaş altı bir çocuğu olmalıdır ya da önceki ilişkisinden bir çocuğu olmalıdır ve velayeti onda olmalıdır ya da görme hakkı olmalıdır ve belirli aralıklarla çocuğunu görüyor olmalıdır.
  • Ciddi bir şekilde hasta olmalıdır.
Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort