Oturma İzninizin Feshedilmesi

Oturma İzninizin Feshedilmesi

Danimarka oturma izni almış olsanız bile, Danimarka’da ikamet etme hakkınızın elinizden alınmasıyla sonuçlanacak olan izniniz iptal edilebilir.

Oturma izniniz iptal edildiyse ya da uzatılması reddedildiyse ve başka bir oturma izniniz yoksa Danimarka’yı terk etmeniz için size bir süre verilir, yani o belirli bir zaman içinde Danimarka’dan ayrılmalısınız. Bu noktadan sonra, Danimarka’da yasa dışı yaşayan biri olarak görülürsünüz. Danimarka’da yasa dışı ikamet ederseniz sürgün edilme riski taşır ve giriş yasağı alırsınız. Danimarka’dan sürgün edilmek, Danimarka da dâhil, en az iki yıl boyunca hiçbir EU ve Schengen ülkesine giremeyeceğiniz anlamına gelir. Sürgün edilirseniz, polis tarafından sınır dışı edilebilirsiniz. Yüksek mahkeme süreci ,kararı the Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment tarafından aldığınız zaman detaylıca açıklanacaktır.

Oturma izninizin iptali ya da uzatılmasının reddedilmesi birkaç nedenden dolayı gerçekleşebilir:

Durumunuz değişirse

The Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment eğer verilme nedenleri artık karşılanmıyorsa oturma izninizi iptal edebilir, örneğin tatilde çalışma anlaşmasının yasal limitleri dışında çalışıyorsanız ya da artık kendi geçiminizi sağlayamıyorsanız.

Danimarka’da ikamet etme hakkınızı etkileyecek olan kişisel durumunuzdaki herhangi bir değişimde acenteyi bilgilendirmekle hükümlüsünüzdür.

Oturma izninizin feshediilmesi
Oturma İzninizin Feshedilmesi

 

Sahtekârlık

The Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment sizin yetkililere yanlış bilgi verdiğinizi bulursa oturma izninizi iptal edebilir.

Kayıp Pasaport

The Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment geçerli bir pasaporta artık sahip değilseniz, oturma izninizi iptal etme hakkına sahiptir. Var olan pasaportunuzu yenilemek ya da yeni bir pasaport çıkarmanız için size genellikle bir ay süre verilir.

Schengen Bilgi Sistemi

The Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment sizin Schengen Bilgi Sistemi’nde (SIS) istenmeyen biri olarak rapor edildiğinizi görürse oturma izniniz iptal etme hakkına sahiptir. Danimarka’da ciddi bir suç işlemeniz sonucu rapor edilmeniz sınır dışı edilmenize sebep olmaktadır.

Diğer durumlar

The Danish Agency for Labour Retention and International Recruitment, eğer milli güvenliğe, kamu düzenine, emniyetine ya da sağlığına tehlike arz ediyorsanız, oturma izniniz iptal etme hakkına sahiptir. Bir savaş suçlusu ya da Danimarka dışında politik olmayan bir suç işlediyseniz oturma izniniz yine iptal edilebilir. Sonuç olarak, Danimarka dışındayken suçlu bulunurken, suçu Danimarka’da işlerseniz sınır dışı edilirsiniz ve oturma izniniz iptal edilebilir.

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort