Sürekli Birlikte Yaşama

Sürekli Birlikte Yaşama

Çiftin aile birleşimini gerçekleştirebilmesi için ya evli ya da sürekli birlikte yaşıyor olması gerekmektedir.

Siz ve partneriniz yasal olarak evli değilseniz, ilişkinizin sürekli ve düzenli bir geçmişi olması gerekmektedir. The Immigration Service gerekliyse, tüm ilgili bilgilere dayanarak bunu değerlendirecektir. Genelde, partnerinizle en az 18 aydır beraber yaşadığınızı ve ortak bir adresi paylaştığınızı belgelendirmelisiniz.

Sürekli Birlikte Yaşama
Sürekli Birlikte Yaşama

Böyle bir belgelendirme, kira anlaşmalarını ya da müşterek mülkiyeti gösteren kayıt kâğıtlarını ya da birbirinizin ülkelerinde uzun süreli konaklamaların belgelerini (uçak biletleri ya da vizenin kopyası gibi) içeriyor olmalıdır. Bu durumda, birbirinizi ziyaret ederken birlikte yaşadığınızı da doğrulamış olursunuz. Birbirinizin ülkelerine yaptığınız kısa süreli ziyaretlerde birlikte yaşamış olmanız genellikle yeterli sayılmayabilir.

Ayrıca, Danimarka’daki partnerinizin sizi desteklemek için tüm sorumluluğu kabul ediyor olması gerekmektedir.

Bu gereklilikten, en az 18 aydır birlikte yaşayan evlenmemiş çiftlerde bireysel değerlendirmeye dayanarak özel durumlarda feragat edilebilir. Ministry of Integration’dan evli olmayan çiftler hakkında yasal bilgilendirme (yalnızca Danca dilinde)

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort