Suç

Suç

Bir suçtan suçlu bulunmuşsanız, bu belli bir dönem (ceza süresi) için sürekli oturum izni alamayacağınız anlamına gelebilir.

Genç yaptırımı, tedbirin feshedilmesinden başlayarak iki yıllık ceza süresidir.

Geçici olarak gözetim altına alınma, kesinleşmiş kararın verilmesinden başlayarak üç yıllık ceza süresidir.

Altı aydan az zorunlu gözetim altına alınma, serbest bırakılma zamanından başlayarak sekiz yıllık ceza süresidir.

Altı aylık ya da daha fazla fakat 18 aydan az zorunlu ceza süresi, serbest bırakılma zamanından başlayarak 12 yıllık ceza süresidir.

Suç
Suç

Psikiyatrik tedavi içerisinde yer alan ceza, tedbirin feshedilmesinden başlayarak dört yıllık ceza süresidir. Ancak, mahkeme tarafından verilen kesinleşmiş kararın tarihinden itibaren en az altı yıl geçmelidir.

Akıl hastanesine bağlı bir ceza tedbirin feshedilmesinden başlayarak sekiz yıllık ceza süresidir. Ancak, mahkeme tarafından verilen kesinleşmiş kararın tarihinden itibaren en az 10 yıl geçmelidir.

Güvenlik hapsinde yer alan ceza, tedbirin feshedilmesinden itibaren 20 yıllık ceza süresidir.

En az 18 aylık zorunlu hapis cezası Danimarka’da sürekli oturum alma hakkınızı elinizden tamamen alır. Bu her çeşit ceza için geçerlidir.

Danimarka ceza kanununun 12. bölümündeki (devletin güvenliği ve bağımsızlığına karşı suçlar) için en az 60 günlük olan zorunlu hapis cezalarında ya da Danimarka ceza kanununun 13. bölümündeki (devletin anayasası ve daha yüksek devlet yetkililerine karşı suçlar vb.) ihlaller Danimarka’da sürekli oturum alma hakkınızı elinizden tamamen alır.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort