Yüksek Mahkemeye Başvuru Yolları

Yüksek Mahkemeye Başvuru Yolları

The Refugee Appeals Board, Immigration Service’in iltica için olan başvurularda bazı kararlarının yeniden gözden geçirilmesinden sorumludur. Başvuranın iltica talebi reddedildiyse, yüksek mahkemeye başvuru yolu, başvurunun standart prosedüre, açıkça temelsiz prosedüre, ya da hızlandırılmış açıkça temelsiz prosedüre göre mi işleme alındığına göre belirlenir.

Refugee Appeals Board’ın kararları sonuçtur. Karar bir kere verildikten sonra, sığınmacının başka bir başvuru yolu yoktur. Sığınmacının sığınma talebi reddedilmişse ve Danimarka’dan gönüllü ayrılmayı kabul etmiyorsa, kişi polis tarafından ülke dışına çıkarılır.

Normal prosedür

Standart prosedüre göre işleme alındıktan sonra Immigration Service tarafından reddedilmiş iltica başvuruları otomatik olarak Refugee Appeals Board tarafından yeniden gözden geçirilir.

Bir başvuru yeniden gözden geçirilmesi için Refugee Appeals Board’a gönderildiği zaman, başvuran başvurusunun reddedildiğinden yazılı olarak haberdar olur.

Açıkça temelsiz ve hızlandırılmış açıkça temelsiz prosedür

The Immigration Service’in açıkça temelsiz saydığı başvurular Danish Refugee Council’e yeniden gözden geçirilmeleri için gönderilir. Eğer Danish Refugee Council, Immigration Service ile fikir birliği içinde olursa, karar tasdik edilir. Eğer Danish Refugee Council, Immigration Service’in kararı ile uyuşmazsa, başvuru standart prosedüre göre işleme alınır. Bir başvuru reddedilirse, Refugee Appeals Board kararı otomatik olarak yeniden gözden geçirir.

Refugee Appeals Board

Refugee Appeals Board mahkeme gibi kurulmuş bağımsız bir jüridir.

Refugee Appeals Board bir kararı yeniden gözden geçirirken, başkan ya da başkan yardımcısı süreci yönetir. Dört üye ve bir yedek, her biri ya Council of the Danish Bar ve Law Society, Adalet Bakanlığı, the Minister of Foreign Affairs ya da the Danish Refugee Council’in tavsiyesi üzerine atanmıştır. Refugee Appeals Board kararları basit oy çokluğu ile alınır. Her üye bir oy kullanır.

The Refugee Appeals Board genellikle sözlü ifade alır. Yazılı ifade belirli durumlarda geçerlidir, başvuran ciddi bir şekilde hastaysa ve ifade vermek için gelemiyorsa gibi. Başvuranın avukat tarafından temsil edilme hakkı vardır. Başvuran avukat atamadıysa, The Refugee Appeals Board kişiyi temsilen bir tane atayacaktır. Bir avukat tarafından temsil edilme hakkı, Refugee Appeals BoardWın başvuranın Aliens Act Bölüm 7 (1), (2), ya da (3) (durumun belirlenmesi denen) bağlamında iltica alıp alamayacağını göz önünde bulundurduğu dosyalarda geçerli değildir.

Eğer Refugee Appeals Board, Immigration Service’in reddini kabul ederse, karar kesinleşecektir. Eğer Refugee Appeals Board, Immigration Service’in reddini geçersiz kılarsa, başvuran Bölüm 7 (1), (2) ya da (3) bağlamında oturma izni alacaktır.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort