Yasa Dışı Yabancılar İçin Finansal Destek

Yasa Dışı Yabancılar İçin Finansal Destek

İltica başvurusu reddedilmiş ve ayrılma zamanı geçmiş bir yabancı Danimarka’da yasa dışı kalıyordur ve Danimarka’dan ayrılması gerekir. Danish Immigration Service yabancıyı Danimarka’dan ayrılana ya da sınır dışı edilene kadar desteklemekten sorumludur.

İltica başvurusunun reddedilmesi dışındaki bir nedenle Danimarka’da yasa dışı olarak kalan yabancı bir vatandaşın da Danimarka’dan ayrılması gerekir. Böyle bir yabancı Danish Immigration Service’e, Danimarka’dan ayrılana ya da sınır dışı edilene kadar geçim masraflarının ve gerekli sağlık hizmetinin karşılanması için talepte bulunabilir.

Danish Immigration Service genellikle yabancı vatandaş bir iltica merkezine taşınana kadar bu harcamaları karşılamaz. Ancak, yabancı vatandaş iş piyasasına ulaşma ve merkezlerin dışına taşınma imkanı sağlayan programları kullanamaz çünkü bu programlar yalnızca iltica başvurusu yapmış yabancılar için geçerlidir.

Danish Immigration Service, yasa dışı yabancıların sağlık hizmeti için kendilerini geçindirebilip geçindiremediklerine bakmadan Danimarka’da nerede yaşayacaklarına karar verebilir.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort