Sığınmacıların Yerleştirilmesi

Sığınmacıların Yerleştirilmesi

Danimarka’da oturma izni almış ve daha önceden Danimarka’da oturma izni bulunmayan bir sığınmacı konut yerleştirmesini ilgilendiren Danish Integration Act’daki düzenlemelere tabi tutulur. Bu düzenlemeler, Immigration Service’in sığınmacının Danimarka’nın neresinde yaşayıp yaşamayacağına karar vermesini belirler.

Immigration Service bir sığınmacıyı yerleştirdiğinde, yani hangi belediyede yaşayacağına karar verdiğinde, karar her belediyenin kabul ettiği (kontenjanı) sığınmacı sayısıyla birlikte söz konusu sığınmacının kişisel durumuna da bağlıdır. Immigration Service kararını verirken belediyenin güncel durumu ve etrafındaki belediyeler de ayrıca göz önüne alınmalıdır.

Kontenjanların yerleştirilmesi hakkında daha fazla bilgi alın (yalnızda Danca dilinde)

Sığınmacının kişisel durumu                     

Immıgration Service oturma izni almış bir sığınmacıyı yerleştirirken, sığınmacının kişisel durumu göz önüne alınır. Bu koşullar genellikle iltica başvurusunun denetleme evresi süresince kaydedilir ancak önemli olan Immigration Service’e dosyayla ilgili olan yeni durumlar ortaya çıktıysa bunun bildirilmesidir. Immigration Service’i bilgilendirmek için bu bilgi formunu kullanın.

Yerleştirme ile ilgili kararlar

Immigration Service sığınmacının nerede yaşayacağına karar verdiğinde, sığınmacı mail yoluyla bilgilendirilecektir. Immigration Service ayrıca seçilen belediyeyi de kararla ilgili bilgilendirir. Belediye daha sonra sığınmacının kişisel durumu hakkında ilgili bilgiyi alır.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort