Danimarkalı Eşin Danimarka’ya Bağlılığı

Danimarkalı Eşin Danimarka’ya Bağlılığı

Danimarka’daki eşinizin/partnerinizin genellikle kendi bağlılık gerekliliğini karşılayabilmesi için Danimarka’da 12 yıldan az bir süredir yaşamıyor olması gerekir.

Eşiniz/partneriniz Danimarka’da yasal olarak yaşıyor olmalıdır, yani, 12 yıldır yasal bir oturma iznine sahip ve uzun bir süre boyunca Danimarka dışında bir yerde kalmamış olmalıdır.

Ayrıca, Danimarka’daki eşiniz/partneriniz Danimarka toplumuna ayak uydurmak için çaba harcamış olmalıdır, örneğin Danimarka’da 12 yıldan fazla süredir yaşıyor olsa bile eğitim ya da çalışma aracılığıyla.

Eğer eşiniz/partneriniz Danimarka toplumuna ayak uydurmak için eğitim ya da çalışma aracılığıyla özel bir çaba harcadıysa, eşinizin/partnerinizin Danimarka’da gerekli yaşayış süresi 12 yıldan aza düşürülebilir.

Yabancı Eşin Danimarka’ya Bağlılığı
Yabancı Eşin Danimarka’ya Bağlılığı

Düzenli çalışma

Eşinizin/partnerinizin Danimarka’da gerekli kalış süresi, eşiniz/partneriniz Danimarka’da 7-8 yıldır düzenli bir iş sahibiyse 12 yıldan aza düşürülebilir.

İşin tam zamanlı ya da benzer koşullarda olması ve uzun tatilleri içermemesi gerekmektedir.

Diğer bir deyişle, Danimarka’daki eşiniz/partneriniz Danimarka iş piyasasına yakın ve sürekli bir bağ kurmuş olmalıdır.

Ayrıca, iş piyasasına olan bağlılığı Danimarka’daki kalış süresini 12 yıldan aza indirmesini sağlayacaksa, eşinizin/partnerinizin şu anda çalışıyor ya da yakın zamanda çalışmaya başlayacak olması gerekmektedir.

Danimarka iş piyasasına olan bağlılığı uzun süreli kesintilerle tanımlanıyorsa, gerekli kalış süresi ve iş piyasası bağlılığının doğası yükseltilecektir.

Birleştirme-ilerletme çalışması

Eşinizin/partnerinizin Danimarka’da gerekli kalış süresi, eğer eşiniz/partneriniz Danimarka’da 4-5 yıl içinde özellikle bir birleştirme-ilerletme işi yaptıysa 12 yıldan aza düşürülebilir.

Eğer varsa iş arkadaşlarıyla ve müşterilerle Danca iletişim ve konuşma içeriyor olması, birleşme açısından oldukça yararlı bir iş olarak düşünülür.

Ayrıca, Danimarka’daki eşinizin/partnerinizin siz başvurduğunuz sırada çalışıyor olması gerekmektedir.

Önemli kesintiler olmadan, 4-5 yıldan az çalışmamış olması gerekmektedir.

Eğitim

Eğer kişi Danimarka’da tam zamanlı mesleki bir program tamamladıysa ve programı tamamladığından beri uzun zamandır o alanda çalışıyorsa, Danimarka’da yaşayan eşin kalış süresi gerekliliği belirli durumlarda 12 yıldan aza indirilebilir.

Eşinizin/partnerinizin Danimarka’da gerekli kalış süresi, eğer eşiniz/partneriniz yalnızca birkaç aylık bir program ya da kurs tamamladıysa, 12 yıldan aza indirilemez.

 

Written by Tora Toraman

Leave a comment

1xbet 1xbet giriş

1xbet giriş maltepe escort